“ÇESOB’un kapısı herkese açık”

Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ÇESOB) kentin en büyük sivil toplum kuruluşu olma özelliğiyle ön plana çıkarken, Birlik Başkanı Recep Gür de ÇESOB’ta son 1 yıldır esnaf ve sanatkârları en güzel şekilde temsil etmeyi sürdürüyor.

Güncel 14.05.2019, 23:56
282
“ÇESOB’un kapısı herkese açık”

Birlik Başkanlığına seçildiği günden bu yana ÇESOB Başkanlığını başarıyla sürdüren Recep Gür, bugüne kadar gerek Çorumlu esnaf ve sanatkârların gerekse Çorum’un sorunlarını yakından takip ederek, çözümü noktasında başta Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü olmak üzere siyasiler, bürokratlar, STK’lar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile istişareler yaparak üstesinden gelmenin uğraşını veriyor.

Çorum’da 50 bine yakın üyelerinin bulunduğunu ve bunun 18 binin aktif olduğunu söyleyen ÇESOB Başkanı Recep Gür, merkezde 19, ilçelerde de 21 esnaf odası olmak üzere 40 odayla esnaflara hizmetin en güzelini sunmanın gayreti içerisinde olduklarını kaydetti.

ÇESOB’un Çorumlu esnaf ve sanatkârlar arasında birlik ve beraberlik yönünden Türkiye’ye örnek gösterilebileceğini ifade eden Gür, esnaf odası başkanlarının da bu birliktelikte önemli görev üstlendiğinin altını çizdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü ile işbirliklerinin devam ettiğini vurgulayan Recep Gür, Çorum’un Ankara’dan hak ettiği payı ve hizmeti alması için bu tür kamu kurum ve kuruluşlarla işbirliklerini sıcak tutma gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi.

“BİRLİĞİN KAPISI HERKESE AÇIK”

ÇESOB Başkanı Recep Gür, Birliklerinin kapısının herkese açık olduğunu ifade ederek, telefonunun da 24 saat esnaf ve sanatkârların emrinde olduğunu söyledi.

Gerek sosyal projeler olsun, gerekse bankalarla protokoller imzalayarak esnaf ve sanatkârların yararına finansal çözümler sunduklarının altını çizen Gür, ayrıca Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, İŞ-KUR ve SGK gibi kurumlarla da istihdama yönelik ve sosyal projelere imza attıklarına dikkat çekti.

Çıraklık Eğitim Merkezi’yle de yakından temas kurduklarını belirten Başkan Gür, “Her şey Çorumlu esnaf ve sanatkârlarımız için. Biz buraya koltukta oturmaya değil, esnafımıza hizmetkâr olmaya geldik” dedi.

Geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği kermeslerle ilgili olarak ta Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Gür, ortak akıl ve istişareyle çözülemeyecek bir sorunun olmayacağını kaydetti.

Başkan Gür, bu arada Birlik olarak girişimcilik eğitimleri başta olmak üzere, oda genel sekreterlerinin eğitimlerine de önem verdikleri gibi çeşitli konularda da esnaf ve sanatkârları bilgilendirme konusuna da özen gösterdiklerinin altını çizdi.

Çorum’da ahilik geleneğini de yaşatma çabası içerisinde olduklarını belirten Gür, ayrıca arife duası, her yıl Ramazan ayında verdikleri iftar yemeği ve bayramlaşma geleneklerini de sürdürdüklerini dile getirdi.

Recep Gür, ayrıca bu zaman zarfında yanında olan ve kendisine güvenen tüm esnaf odası başkanları olmak üzere, Birlik Yönetim Kurulu üyelerine ve Çorumlu esnaf ve sanatkârlara minnettar olduğunu sözlerine ekledi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@