ÇESOB Başkanlar Kurulu esnafın sorunlarını görüştü

Bugüne kadar her odaya aynı ve eşit mesafede durduklarını söyleyen Kılıç, “Esnafımız zor şartlar altında iş yapıyor. Onların hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak için özveriyle çalışıyoruz. Hiç kimseye kırgın ve küs değiliz” dedi.

Güncel 22.12.2014, 00:04 22.12.2014, 01:29
617
ÇESOB Başkanlar Kurulu esnafın sorunlarını görüştü
Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)’a bağlı İl ve İlçe Oda Başkanları 2014 yılı Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda bir araya geldi.
ÇESOB Derviş Günday Konferans Salonu’nda yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısı’na Birlik Başkanı Yalçın Kılıç başkanlık ederken, Başkan Yardımcılığı’nı Birlik Başkan Vekili Recep Gür, Katip üyeliklerini ise Abdurrahman Uysal ve Murat Özdemircan yaptı. Toplantıda esnaf odası başkanları sorunlarını tartışma fırsatı buldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Başkanlar Kurulu’nda daha sonra gündem maddelerine geçildi. ÇESOB’un 2014 yılı faaliyetleri Birlik Genel Sekreteri Yakup Arslan tarafından okunurken, ardından kürsüye gelen bazı oda başkanları odalarının sorunları ve yapacakları projeler hakkında bilgi paylaştılar.
Odaların sorunlarını dinleyen ÇESOB Başkanı Kılıç, bugüne kadar her odaya aynı ve eşit mesafede durduklarının altını çizerken, “Esnaf odalarımızın ve oda üyelerimizin zor şartlar altında iş yaptığını biliyoruz. Onların hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak için özveriyle çalışıyoruz. Hiç kimseye kırgın ve küs değiliz. Bizler seçilmiş insanlarız. Bugün Cumhurbaşkanı da Başbakan da seçilmiş insanlar ve bizler seçilmiş insanlara saygıda kusur etmeyiz ve yanlarında olmaya çalışırız. Sizler bizim yanımızda olur ve bizlere güç verirseniz Esnaf Odaları Birliği daha güçlü olur. Güç birlikten doğar. Birlik ve beraberliğimizi her zaman korumalıyız. Bizim eksiklerimiz var ise onları siz tamamlamaya çalışınız. Yılda bir defa toplanan Başkanlar Kurulu toplantısına herkesin katılmasını bekliyoruz. Mazeretleri dolayısıyla katılamayan arkadaşlarımız var. Ancak bundan sonraki toplantılarda mazeret kabul etmeyeceğiz” dedi.
Başkan Vekili Recep Gür ise geçtiğimiz günlerde Kasaplar ve Celepler Odası olarak Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret ettiklerini belirterek, Külcü’nün tüm oda başkanlarına selam gönderdiğini ve bu selamını iletmeyi de kendisine bir görev olarak bildiğini ifade etti. Külcü’nün makamının tüm Oda Başkanlarına açık olduğunu dile getiren Gür, “Belediye Başkanımız kendisiyle görüşmek isteyen tüm oda başkanlarını kabul edecek ve kendilerine öncelik tanıyacaktır. Bundan şüphemiz yoktur” dedi.
Odalarının sorunlarını aktaran Aşçı ve Lokantacılar Odası Başkanı İsmet Çıtak, odaların gelirlerinin artırılması için kayıtsız çalışan işyerlerinin tespit edilmesini isterken, Yorgancılar ve Döşemeciler Odası Başkanı Erdoğan Çerikçi ise, muhasebecilerin yılsonu esnaftan aldıkları defter tasdik ücretlerinin yüksek olmasından dert yandı.
Hazır Elbiseciler Odası Başkanı Necati Şimşek de, oda olarak yeni bir projeye daha imza atmaya hazırlandıklarını belirterek, ÇESOB bünyesinde Proje Hazırlama Merkezi kurulmasını talep etti. Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal da, her mahalleye örümcek ağı gibi örülen ulusal marketlerden dert yandı ve bu marketlerin küçük esnafı yok etmeye devam ettiğinin altını çizdi.
Toplantıda son olarak İş Sağlığı ve Güvenliği için firmaların teklifleri görüşüldü.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@