ÇESİAD gençlerindegörev değişimi

Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇESİAD) öğrenci başkanlığı için seçime gitti.

ÇESİAD gençlerindegörev değişimi

Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇESİAD) öğrenci başkanlığı için seçime gitti.

18 Kasım 2017 Cumartesi 09:18
ÇESİAD gençlerindegörev değişimi

Mevcut öğrenci başkanları Ahmet Cihat Yıldız ve Sibel Türkmen’in tekrar aday olmadığı seçimde altı aday kıyasıya yarıştı. Seçim geçtiğimiz hafta dernek merkezinde yapıldı. Altı aday arasından erkeklerde Ömer Usdat, kızlarda ise Eda Güler çoğunluğun oyunu alarak ÇESİAD öğrenci başkanlığı görevine layık görüldü.

Seçimlerin ardından açıklama yapan eski öğrenci başkanı Ahmet Cihat Yıldız “ÇESİAD ile üniversite için İstanbul’a geldiğim ikinci gün tanıştım ve bugün 4. Sınıftayım hala bu ailenin bir ferdiyim. 2 yıl boyunca da öğrenci başkanlığı görevini yürüttüm. Bu işi layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. Çünkü birçok şeyimizden fedakarlık yaparak canla başla çalıştık. Tabiki bana eşlik eden ve taşın altına elimizi beraber soktuğumuz bu ipi beraber göğüslediğimiz diğer başkan Sibel Türkmen’e de teşekkür etmek istiyorum. Birçok önemli projeleri hayata geçirdik. Bu görevi hep bir bayrak yarışı olarak gördük. Göreve her gelen kişinin bu bayrağı daha da ileriye taşıması gerekmektedir.

ÇESİAD olarak ne kadar güzel işler yaptığımız ve ne kadar güzel projelere imza attığımız ortadadır. İstanbul’da üniversite okuyan Çorumlu öğrencilere hem maddi hem de manevi destek veren bu güzide kuruma her zaman bir vefa borcumuz olacaktır. İyi ki bu çatı altındayız ve iyi ki ÇESİAD’lıyız. Bu seçimde aday olmadım çünkü taze kan her zaman gereklidir. Ayrıca alt sınıftaki arkadaşlarımıza bu görevleri aşılayalım ki sirkülasyonumuz sorunsuz devam etsin. Ben burdan bir kez daha halefim Ömer Usdat’ı ve Eda güler’i Tebrik ediyor ve yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

(Bülent USLU)