Cerrahların bölge toplantısı bugün

Türk Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Derneği Çorum Bölgesel Toplantısı, Hitit Üniversitesi (HİTÜ) Tıp Fakültesi ev sahipliğinde bugün gerçekleştirilecek.

Güncel 07.03.2020, 00:10
260
Cerrahların bölge toplantısı bugün

Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Settar Bostanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ilimizde düzenlenecek olan bölge toplantısında safre kesesi taşı cerrahisinde karşılaşılan güçlükler ve çözüm yöntemleri, kolesistektomi endikasyonları, güvenli klesistektomi ve safra yolu yaralanmaları konularının işleneceğini belirtti.

Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Fikret Metin Öztürk Konferans Salonu'ndaki toplantıda bölgedeki hekimlerin tecrübelerini paylaşacaklarını aktaran Bostanoğlu, şunları kaydetti: “Amacımız, hem mevcut bilgilerimizi birlikte güncellemek, hem de bölgemizdeki meslektaşlarımızla bir araya gelip, deneyimlerimizi paylaşmak. Bölgedeki hekimlerimizi Karadeniz Bölgesi'nin İç Anadolu ile birleştiği, milattan önce 7000 yılına kadar uzanan, tarih ve kültür zenginliği barındıran, leblebinin ana vatani Çorum'da, bizimle birlikte olmaya davet ediyorum”

(AA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@