Cengiz Küçükayvaz “Yalan Dolan” ile Çorum’a geliyor

Ünlü oyuncu Cengiz Küçükayvaz’ın “Yalan Dolan” isimli tiyatro oyunu Çorumlu tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

Güncel 07.01.2020, 23:17
1176
Cengiz Küçükayvaz “Yalan Dolan” ile Çorum’a geliyor

Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan iki perdelik komedi oyunu, Tiyatro Tirat’ın katkılarıyla Çorumlu tiyatroseverlerle buluşacak.

Ünlü tiyatrocu ve televizyon oyuncusu Cengiz Küçükayvaz'ın bizzat yazıp yönettiği oyunda Züleyha Karyağdı, Tuncay Çağıl, Tarık Karyağdı, Emek Uçarman Özgen, Safa Tabur, Kirkor Dinçkayıkçı ile Giray Ayla rol alıyor. Tema Sanat adına yapımcılığını Sercan Akkaya’nın üstlendiği eğlencesi ve kahkahası bol olan oyunun 15 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 20.00'de Çorum Devlet Tiyatro Salonu'nda sahneleneceği belirtildi.

Oyunun biletlerinin Tirat Oda Tiyatrosu, Hepyek Kafe ile oyun günü Devlet Tiyatrosu gişelerinden temin edilebileceği, 0545 238 66 64 numaralı telefondan rezervasyon yapılabileceği vurgulanan birbirleriyle sıkı fıkı olan dört arkadaşın başından geçen polisiye bir olayın anlatıldığı “Yalan Dolan” isimli oyunla ilgili şu bilgilere yer verildi; “Birbiriyle sıkı dost 4 arkadaş ve eşlerini konu alan oyunda, arkadaşlar Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarının ve karısının evlilik yıldönümlerini kutlamak için akşam yemeğine gelirler. Fakat ilk gelen çift arkadaşını kulağından yaralanmış olarak bulur. Ne yapacaklarını düşünürken yavaş yavaş diğerleri de eve gelmeye başlarlar. Olay başta gizlenir ve yalan söylenir. Ama diğer misafirlerin şüphelenmesi üzerine olayın nasıl olduğunu anlamaya ve anlatmaya başlarlar. Üstelik meclis üyesinin karısı da ortalarda yoktur. Bir süre sonra olaya polis karışır ve bu kez de olayı polisten gizlemek için herkes başkasının rolüne bürünür ve polise yalan söylemeye çalışırlar. En sonunda içlerinden biri meclis üyesinin yerine geçmeye ve polisin karşısına çıkmaya karar verir ve olayın nasıl olduğunu anlatmak için esaslı bir hikaye uydurur. Polis anlatılanlardan ikna olur ve evden ayrılır. Fakat kendisine anlatılanlar acaba gerçekten uydurma mıdır yoksa gerçek midir? Bunu da oyunun sonunda büyük bir sürprizle öğreneceksiniz”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@