05 Mart 2014 Çarşamba 00:40
Cengiz Atlas: “Külcü, tarih bilgisini yeniden gözden geçirsin”

Aşağı Sanayi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne gerçekleştirilen ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’a Gorbaçov benzetmesi yapan Külcü’ye bir tavsiyesinin olduğunu ifade ederek, “Külcü’nün genel kültür yoksunu olduğunu hep birlikte görmüş olduk. Bizim başkanımıza tankların önüne yatan Gorbaçov benzetmesi yapan Külcü’nün, tarihi bilgisini gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz. Zira tankların önüne geçen Rus tarihinde ayrıntılı bir şekilde yazar Gorbaçov değil, Yeltsin’dir. Külcü’nün, dürüstlükten aciz olduğu gibi genel kültürden de aciz olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Sayın Kenan Nuhut’un kendisini Türk Milletine hizmete adamış, uluslararası alanda büyük başarılar kazanmış, sadece Çorum’un değil bütün halkın takdirini kazanmış birisi olduğunun altını çizen Atlas, Külcü’nün CHP’ye ait projeleri gördüğünü ve kopyalamaya başladığını söyledi.

Daha düne kadar “ya ben arastayı alırım, ya da arasta beni” diyen Külcü’nün arasta esnafının yüzüne nasıl baktığını merak ettiklerini söyleyen Atlas, Külcü’nün genel kültür yoksunu olduğunu ve CHP’nin projelerini görünce çark ettiğini dile getirdi. Atlas, “Külcü görecek ki 30 Mart’ta hani kendisi hep diyor ya, ‘milletin vicdanı en hassas terazidir’ diye, bundan hiç şüphesi olmasın. Külcü’ye en güzel yanıtı bu halk sandıkta verecek” dedi.
(ÇORUM HABER)

Son Güncelleme: 05.03.2014 13:11