27 Şubat 2014 Perşembe 23:35
Cengiz Atlas: “Kimse bizi yıldıramayacak”
CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Belediye Başkan adayları Kenan Nuhut’un ilimizin farklı noktalarına asılan pankartlarının baskılara maruz kalması nedeniyle indirtildiğini söyledi.

Yaklaşan seçimler nedeniyle ilimizde başkan adaylarının daha fazla kitlelere ulaşmak için afiş ve pankartlarını kentin farklı noktalarına astığını hatırlatan Cengiz Atlas bu kapsamda projeleri ile büyük dikkatleri üzerine çeken Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un gösterilen ilgi kadar baskıya da maruz kaldığını savundu.

Çorumluların büyük takdirini kazanan CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un afiş ve pankartlarına binalarında yer vermek isteyen vatandaşın birileri tarafından baskıya maruz bırakıldığını söyleyen İl Başkanı Atlas “CHP ve adayı Kenan Nuhut’a gösterilen ilgi ile teveccüh birilerini rahatsız etti. Vatandaşlar sevgilerini göstermek için binalarına Kenan Nuhut’a ait pankartları asmak istiyor ama asılan bu pankartlar birilerini rahatsız ettiği için baskılara maruz kalıyorlar” dedi.

Kenan Nuhut’un pankartlarının asıldığı bazı binaların sahiplerinin kendilerine gelerek şikayette bulunduğunu anlatan Cengiz Atlas, şimdiye kadar 2 noktada pankartların bu baskılar yüzünden indirtildiğini, bu durumdan vatandaşların da üzgün olduğunu belirtti.

Kültür Sitesi’nin durumu, Belediye’nin 27 milyonluk borcu ve 135 milyonluk kredinin nereye harcandığı gibi sorularına hala yanıt alamadıklarını ifade ederek “Bunlar dururken bir de adayımızın pankartları için baskı uygulanıyor” diyen Atlas sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kabul edilebilir bir durum değil. Kimse Çorum halkının olanı biteni görmezden geldiğini düşünmesin. Vatandaşlarımız bilinçli ve ziyaret ettiğimiz yerlerde olan biteni bizlere dile getiriyorlar. Öyle oturduğu koltuktan kamuya ait paraları harcayarak, etraftaki pankartları indirerek başkanlık yapılmaz. Bu yapılanlar da zaten demokrasiye yapılan zulümdür. Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır. Biz bu zulümlere sessiz kalmayacağız. Kimse bizi yıldırabileceğini düşünmesin. Bu girişimler bizleri yıldırmak yerine daha da kamçılıyor herkes bunu böyle bilsin”

Çorumluların CHP’ye gösterdiği samimi teveccühten birilerinin korktuğunu ve yakaladıkları ivmeyi baltalamaya çalıştıklarını dile getiren Atlas, halkın gönlündeki yerlerini hiç kimsenin değiştiremeyeceğini, yapılan baskılardan yılmayacaklarını, aksine bu baskıların gümgür gümbür gelen ayak seslerinden korkuyu yansıttığını, bu zihniyetin pankartlarla bile uğraşacak hale geldiğini ve ne yaparlarsa yapsınlar Çorum’un özlediği şeffaf yönetimle buluşturacaklarını sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 27.02.2014 23:35