ÇEKVA ve Derindere’ye Alkan’dan burs teşekkürü

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Osmancık Ömer Derindere MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kıvrak ve SKSD Başkanı Hüseyin Özden ile birlikte işadamı Ömer Derindere ve Çorum Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇEKVA) Yönetim Kuruluna, üniversite öğrencilerine verdikleri burslardan dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Güncel 05.01.2014, 21:55 05.01.2014, 21:55
743
ÇEKVA ve Derindere’ye Alkan’dan burs teşekkürü

Hayırsever işadamı Ömer Derindere’ye yapılan ziyarette, üniversite ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan Rektör Alkan, Ömer Derindere’nin ismini verdikleri Osmancık MYO’da bugün itibariyle 7 programa ulaşıldığını ve önümüzdeki bir kaç yıl içinde Osmancık’ta 500 civarında öğrenciye ulaşılabileceğini söyledi.
Ömer Derindere tarafından bu yıl 54 öğrenciye burs verildiğini ve verilen burslardan dolayı Ömer Derindere’ye teşekkür eden Rektör Alkan, bu bursların maddi durumu yerinde olmayan başarılı öğrencilere çok önemli bir katkı sağladığını ve bu desteğin daha artarak devam edeceğine inandığını sözlerine ekledi.
Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Ömer Derindere de, maddi imkanları yerinde olmayan başarılı öğrencilerin gereksinimlerinin karşılanmasının herkes için bir görev olduğunu ve kendisinin de imkanları ölçüsünde burs ve benzeri desteklerinin devam edeceğini ifade etti.
Rektör Alkan, ardından Çorum Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇEKVA) Yönetim Kurulunu ziyaret etti. Rektör Alkan, ziyarette yaptığı konuşmada ilimizin tanıtılmasında, birlikte çalışmalar yapılmasında ve hemşerilerimize farklı alanlarda destek verilmesinde önemli katkılar sağlayan ÇEKVA’da görev yapan, emeği geçen herkese teşekkür ederek, üniversitede yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.
ÇEKVA Yönetim Kurulundan Başkan Yardımcısı Erdem Çenesiz, Başkan Yardımcısı Mustafa Özgür Tezel, Yönetim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Dilek Yılmazcan, Genel Müdür Erdal Karslı ve Eğitim Uzmanı Fatma Çiftçi’nin de hazır bulunduğu ziyarette ÇEKVA tarafından üniversite öğrencilerine verilen burslardan dolayı teşekkür eden Rektör Alkan, göreve gediklerinden itibaren oldukça yakın bir diyalog halinde bulundukları ÇEKVA’nın öğrencilere verdiği burs desteğinin her geçen yıl arttığını ve bu yıl itibariyle de 50 öğrenciye burs verilmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi. (Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@