Çaybaşı’nda coşkulu şenlik

Dodurga Kaymakamı Tayfun Deli, Çorum dışında yaşayanların memleketlerine sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayarak, “Yazın da olsa köyünüze gelin ki, çocuk sesleriyle mutlu olun” diye konuştu.

Çaybaşı’nda coşkulu şenlik

Dodurga Kaymakamı Tayfun Deli, Çorum dışında yaşayanların memleketlerine sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayarak, “Yazın da olsa köyünüze gelin ki, çocuk sesleriyle mutlu olun” diye konuştu.

02 Ağustos 2017 Çarşamba 00:52
Çaybaşı’nda coşkulu şenlik

Dikenli ve Kirenci Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Lütfü Kabakdere, “Birlik ve beraberlik için bu derneği kurmuştuk. Ortama bakınca bunu başardığımızı düşünüyorum” dedi.

Çorum'un Oğuzlar ve Dodurga ilçeleri arasında bulunan Çaybaşı Yaylası'nda yapılan Çaybaşı Yayla Şenliği yoğun bir katılımla, coşku içerisinde gerçekleşti.

Dodurga ilçesine bağlı Dikenli ve Kirenci köylüleri tarafından kurulan Dikenli ve Kirenci Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi yapılan şenlikte, sanatçılar Gülsüm Kahraman, Grup Zahir, Çorum Kına Ekibi ile Mazlum ve ekibi sahne aldı. Şenlik, gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin sunumunda gerçekleştirildi.

Şenliğe; Dodurga Kaymakamı Tayfun Deli, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Çorum Dernekler Müdürü Mustafa Bayrak, Çorum Şoförler Cemiyeti Başkanı Tahsin Şahin, CHP Oğuzlar İlçe Başkanı Osman Güllü, AK Parti Osmancık İlçe Başkanı Cafer Karlı, Çorum Kahveciler Odası Başkanı Nesimi Özkubat, Oğuzlar Ceviz Üreticileri Tarımsal birliği Başkanı Oğuz Hantal, CHP Milletvekili adaylarından Av. Dinçer Solmaz, Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Çatar, Kızılpınar Köyü Dernek Başkanı Ekrem Uyar, çok sayıda siyasi, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile binlerce vatandaşlar katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN

Şenlikte sırasıyla Dernek Başkanı Lütfü Kabakdere ve Dodurga Kaymakamı Tayfun Deli, birer konuşma yaptılar. Başkan Kabakdere, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri şenliklerine destek veren işadamı ve firmalara teşekkür etti. Etkinliklerinin her geçen büyüdüğüne, anlam ve önem kazandığına dikkat çeken Kabakdere; “Bu derneği kurmaktaki amacımız birlik ve beraberliklerimizi daha da pekiştirmekti. Şimdi bakıyorum alana bunu başardığımızı düşünüyorum. Derneğimize katkı veren kurum ve kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KÖYÜNÜZÜ UNUTMAYIN

Çaybaşı Yayla Şenliklerinde söz alan Dodurga Kaymakamı Tayfun Deli konuşmasında öncelikle yaklaşık 5 aydır görevde olduğu Dodurga İlçesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Göç veren illerde dönem dönem yapılan bu tür etkinliklerin köylere büyük canlılık kattığına dikkat çeken Deli, “Çorum dışında yaşayan vatandaşlarımız memleketine sahip çıkmalı. En azından yazın da olsa köylerinize geri dönün. Sizin köylerinize geri dönmeniz buradaki çocuk sesleri bizi mutlu ediyor. Köylerinizi unutmayın” diye konuştu.

ŞENLİK AĞASI KARAKAŞ OLDU

Çaybaşı Yayla Şenliğinin bu yılki ağası İşadamı Cihan Karakaş oldu.

Şenlikte yapılan koç ihalesi hayli çekişmeli geçti. Koç ihalesi için Cihangir Karakaş, Ekrem Kömürcü, İsmail Gümüş ile Avni Ünal çekiştiler. 400 TL ile başlayan açık artırma sunucu Servet Seyfettin Mete’nin büyük gayretleri sonucu 5 bin lirada son buldu. Koç'a son olarak 5 bin TL veren işadamı ve şenlik ana sponsoru Cihan Karakaş, bu yıl ikincisi yapılan Çaybaşı Şenliklerinin ağası oldu.

PLAKETLİ TEŞEKKÜR

Öte yandan şenliğe katkılarından dolayı İşadamı Cihan Karakaş ve sunucu Servet Seyfettin Mete’ye plaket verildi. Karakaş plaketini Dodurga Kaymakamı Tayfun Deli’nin elinden, Mete ise Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş ile Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın elinden aldı.

Daha sonra sahneye çıkan sanatçılar Gülsüm Kahraman, Grup Zahir, Çorum Kına Ekibi ile Mazlum katılımcılara müzik ziyafeti çekti. Renkli görüntülere sahne olan şenlik, akşam saatlerine kadar coşkulu bir şekilde devam etti.

(Haber Merkezi)