06 Mart 2014 Perşembe 22:50
Çavuşoğlu’ndan Berlin’de Anitta’nın standına ziyaret

Dünyanın en önemli turizm fuarlarından “International Tourism Bourse (ITB) Berlin” başladı.

Fuarda yeni tanıtım sloganı “Türkei Home” ile ilgi odağı olan Türkiye, 5 milyonu aşan Alman turist sayısını artırmayı hedeflerken, Çorum’un ilk ve tek beş yıldızlı oteli olan Anitta Hotel de, ITB Berlin Fuarı’na katılarak hem kendini hem de Çorum’u tanıtıyor.

Anitta Hotel Genel Müdürü Hasan Özer Gökmen bu yıl 48’ncisi düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı’na “Anitta Hotel” olarak katıldıklarını belirterek ilimizi en iyi şekilde tanıtmaya çalıştıklarını bildirdi. 9 Mart’ta sona erecek fuarda Anitta Hotel standına olan ilgiden memnun kaldıklarını anlatan Özer, yaptıkları ikili görüşmelerin de ilimize gelecek turist sayısını artıracağına inandığını bildirdi.

Öte yandan fuarın açılışı için Almanya’da bulunan ve dün de Çorum’da Şehir Hastanesi’nin temelini atan Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile birlikte Anitta Hotel standını ziyaret ederek bilgi aldı. Bakan Çavuşoğlu’na stantta Çorum’a gelmeden önce ilimizin turizmi ile ilgili bilgi verilmiş oldu.
(Selda FINDIK)

Son Güncelleme: 06.03.2014 22:51