“Cansuyu, umut olmaya devam ediyor”

 Cansuyu Derneği Çorum Temsilcisi Emrah Öztekin, kurulduğu günden bu yana dünyanın birçok noktasında yardım organizasyonları düzenleyen Cansuyu Derneği’nin mazlumlara ve muhtaçlara 23 farklı alanda gerçekleştirdiği yardımlarını sürdürdüğünü bildirdi. 

Güncel 13.09.2021, 19:47
113
“Cansuyu, umut olmaya devam ediyor”

Afrika’nın kurak bölgelerine ve dünyanın birçok bölgesine su kuyuları açmaya devam edeceklerini belirten Öztekin, susuzluğun en az savaş kadar tehlikeli bir olgu olduğunu söyledi. Afrika’da yaşanan susuzluğun salgın hastalıklara da davetiye çıkardığına dikkat çeken Öztekin, imkânsızlıklar yüzünden yerin altındaki hazineden faydalanamayan insanlara su kuyuları açarak destek olduklarını ifade etti.
Ellerinde bidonlarla kilometrelerce yol gidip hayvanların da faydalandığı bulanık suya ulaşan ve bu suyu  içmek zorunda kalan insanlara tanık olduklarına dikkat çeken Öztekin, bu tablonun yaşanmaması için Cansuyu olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ve bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini vurguladı. Hayırseverlerin destek ve dualarıyla bu denli önemli bir hayra imza attıklarını kaydeden Öztekin, bu tür hayır faaliyetlerinin artması için duyarlı olan herkese harekete geçme çağrısında bulundu.  (Haber Merkezi) 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@