“Canlı bomba saldırısı insanlığa karşı suçtur”

Meselenin güvenlik/istihbarat zafiyeti üzerinden açıklanamayacağı gibi, bu tür saldırıların "güvenlik zirveleriyle" de önlenemeyeceğinin apaçık göründüğünü kaydeden Gökmen, “AKP rejimi ve hükümetinin iç ve dış politikada izlediği saldırgan ve savaşçı yönetiminin kefaretini masum yurttaşlar ödemektedir” ifadesini kullandı.

Güncel 15.03.2016, 23:11 15.03.2016, 23:12
417
“Canlı bomba saldırısı insanlığa karşı suçtur”

Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Cafer Gökmen, Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısını “insanlığa karşı işlenmiş bir suç” olarak nitelendirdi.
Kızılay Meydanı’nda Dikmen, Ayrancı, Bağcılar, Sokullu semtlerine giden otobüs duraklarında yapılan bombalı saldırıyı lanetle kınadıklarını belirten Gökmen, “Ankaralı yurttaşlarımızı hedef alan vahşi saldırı sonucunda onlarca yurttaşımız hayatını kaybetmiş, onlarcası da yaralanmıştır. Bir kez daha yüreğimize ateş düştü. Tüm emekçi halkımızın acısını paylaşıyor, yaşamını yitiren yurttaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.
AKP Hükümeti’nin içeride ve dışarıda izlemiş oldukları politikalarla ülkeyi her geçen gün daha da derinleşen bir felaketin içine sürüklediğini vurgulayan Gökmen, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Mesele, güvenlik/istihbarat zafiyeti üzerinden açıklanamayacağı gibi, bu tür saldırıların "güvenlik zirveleriyle" önlenemeyeceği apaçık görünmektedir. AKP rejimi ve hükümetinin iç ve dış politikada izlediği saldırgan ve savaşçı yönetiminin kefaretini masum yurttaşlar ödemektedir.
Türk halkının huzuru ve güvenliği için Hükümet, bir an evvel komşu ülkelerle barışçıl, halkların kardeşliğini ve iç işlerine karışmazlık ilkelerini esas alan bir dış politika çizgisini yaşama geçirmelidir. Yanı sıra, özellikle açık ya da gizli Suriye'ye yönelik izlenen savaşçı, kışkırtıcı dış politikaya son verilmelidir.
Hamasi söylemlerle, terör bahanesiyle hak ve özgürlükleri baskılama değil, yanlış politikaların neden olduğu suçların hesabı verilmelidir.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@