“Çanakkale’yi geçilmez yapan millî şuurdur”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Türk Milleti’nin tarih boyunca aziz varlığını müdafaa ve muhafaza amacıyla olağanüstü mücadeleler verdiğini belirterek, “Asırlar boyunca büyük saldırıları göğüslemiş, kendi varlığına kasteden emelleri tesirsiz hale getiren Türk Milleti, 102 yıl önce Çanakkale’de, eşi benzeri görülmemiş bir mücadele ruhunu ortaya koymuş, tarihe mühür vurmuştur.” dedi.

Güncel 19.03.2017, 20:54
589
“Çanakkale’yi geçilmez yapan millî şuurdur”

MHP İl Başkanı Aras, Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklmada şu görüşleri paylaştı:

“Çanakkale Zaferi, çelik ve barutun, inanç ve azim karşısında diz çöküşünün bir kanıtıdır. Milli şuur ve heyecan, kahramanlıkla birleşmiş ve Çanakkale’yi geçilmez, milletimizi yenilmez yapmıştır. Çanakkale’de iman gücü ve istiklal aşkı, batılın elçilerini, haçlının emellerini, küfrün hesap ve heveslerini ezip geçmiştir.

Çanakkale; namus ve şeref savunmasının adıdır. En modern silahlar, en ileri savaş araçları, teknolojinin tüm imkân ve kabiliyeti Çanakkale’de tel tel dökülmüş, düşmanca niyetler denizin dibine gömülmüştür.

Çanakkale duanın, direncin, dirilişin, dirayetin, devleşen feragat ve faziletin zirvesi olmuştur. Tarih böylesine şanlı ve görkemli bir mücadele bilincine, efsanevi uyanış ve zafere çok az şahitlik etmiştir. Hilalin umutları Çanakkale’de tazelenmiş, Türk milleti boyunduruk ve esareti tümden reddetmiştir. Milli mücadele yıllarında gösterilen kararlılığın arka planında Çanakkale ruhunun kazandırdığı özgüven olduğu bir gerçektir.

Geçmişteki muhteşem gayretin, şartlar olgunlaştığında bugünde gösterileceğinden, kimsenin şüphesi olmamalıdır. Son yurdumuz Anadolu'nun muhafazası gerektiğinde, her türlü çabanın saklı duran yüreklerde yeniden ortaya çıkacağı gün gibi açıktır.

Bu düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, bize bu zaferi emanet eden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yâd ediyorum.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-1°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:10
Güneş 07:40
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@