“Çanakkale Zaferi Türk milletine özgüven aşılamıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk milletinin bağımsızlık tutkusu için her şeyini feda etmeye hazır olduğunu söyledi.

Güncel 18.03.2019, 21:14
247
“Çanakkale Zaferi Türk milletine özgüven aşılamıştır”

104 yıl önce dünyanın en donanımlı ordularının vatan topraklarını işgal girişimini, topyekün direnerek püskürten Türk milletinin tarihin akışını değiştirdiğini kaydeden Hasan Eray Tüfekçi, “Aziz şehitlerimizin emaneti olan bu vatan, en büyük mirasımızdır” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin dönemin en donanımlı ordularına sahip olan emperyalist devletlerin işgal girişimini, yokluklar içindeki bir milletin nasıl püskürtebileceğinin dersleriyle dolu olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Tüfekçi, “Bu direniş bir milli destandır. Bu destanın sahibi de verdiği onur ve haysiyet savaşıyla dünyaya örnek olmuş aziz Mehmetçiklerimiz ve onları yetiştiren Türk milletidir” diye konuştu.

Ulusal kurtuluş mücadelesinin temelinin Çanakkale’de atıldığını, buradaki zaferin Türk milletine özgüven aşıladığını ve Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lideri tarih sahnesine çıkardığını kaydeden Tüfekçi, işgalcilere ‘dur’ demek için ve asla geri dönmeyi düşünmeden Çanakkale’ye koşan kahraman Mehmetçiğin, o gün olduğu gibi bugün de Türk milletinin Anadolu’daki varlığı ve bölgemizde huzurun teminatı olduğunu kaydetti.

CHP İl Başkanı Tüfekçi, mesajını şöyle sürdürdü: “Vatanımız, bundan bir asır önce olduğu gibi bugün de büyük zorluklarla baş etmek zorundadır. Emperyalizm, ülkemizde ve bulunduğumuz coğrafyada yeniden kirli oyunlarını sahnelemektedir. Türk milleti ve Mehmetçiğimiz varlığına, bağımsızlığına ve huzuruna kasteden, bulunduğu coğrafyayı kaosa sürükleyen bu kirli tezgâhları bozacak birikime, azme ve kararlılığa, dün olduğu gibi bugün de sahiptir. Çünkü şunun çok iyi bilincindeyiz ki aziz şehitlerimizin emaneti olan bu vatan, en büyük mirasımızdır. 104. yıl dönümünde; ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe kazıyan Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere dünden bugüne vatanımızın bağımsızlığı ve milletin özgürlüğü için bu toprakları asil kanlarıyla sulayarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@