Çanakkale Yarışması’na başvurular bugün bitiyor

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı nedeniyle organize edilen “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu kompozisyon yarışmasına başvuruların bugün sona ereceğini hatırlattı.

Güncel 13.02.2015, 10:50 13.02.2015, 10:53
1289
Çanakkale Yarışması’na başvurular bugün bitiyor
Çanakkale Savaşı’nın dünya tarihinin kaydettiği en önemli olaylardan biri olduğunu, gerek sonuçları gerekse etkileriyle hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok ülkesinde hâlâ anılarak hakkında araştırmalar yapıldığını, makaleler ve kitaplar yazıldığını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Büyük, “Çanakkale Savaşı I. Dünya Savaşı’nın gidişatını değiştirmiş, savaşın uzamasına neden olmuş, Türkiye’nin kurtuluşuna giden kaderi, büyük ölçüde bu savaşla çizilmiştir” dedi.
Bu savaşın önemine binaen Milli Eğitim Bakanlığı, Birlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği Federasyonu işbirliğinde “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu Lise ve Yaygın Eğitim Kurumları öğrencileri arasında kompozisyon yarışması düzenlendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, “Hakikat bayrağını yere düşürmemek için gerçekleştirilen bir var oluş destanı olan Çanakkale Savaşı’ndaki diriliş ruhunu gençliğe taşımak ve şehitlerimizi yâd etmek amacıyla bu yarışma düzenlenmiştir. Bu yarışma ile Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yakın tarihimizdeki en büyük kahramanlık ve fedakârlık destanı olan Çanakkale Zaferimizin 100. Yılında, tarih bilincinin gelişmesi ve vatan sevgisi tazelenecektir” dedi.
Büyük, yarışmaya başvuruların bugün sona ereceğini, katılmak isteyen öğrencilerin eserinin yazılı bir örneğini ve CD ortamında kayıtlı hâlini öğrencisi olduğu okul/kuruma teslim ederek başvuruda bulunabileceğini sözlerine ekledi.
Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@