“Çalışmadan maaş mı alınıyor?”

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, “İlçelerde devlet imkan ve bütçesi ile istihdam oluşturmak adı altında devlet garantili işyerlerine Ak Parti seçmeni ve üyelerini maaşa bağlamak hangi aklın ürünüdür?” diye sorarak, Ortaköy İş-Kur’la ilgili bir takım sorular yöneltti.

Güncel 22.11.2018, 00:40 22.11.2018, 12:02
1113
“Çalışmadan maaş mı alınıyor?”

“İktidar ile sözde muhalefetin hem hal olduğu birkaç ilçemizden biri olan Ortaköy’de kamuoyunun gündemine getirilen tüm ilçenin yöneticilerinin eşlerinin İşkKur vasıtası ile çalışmadan maaş alması nasıl sağlanmaktadır?” diyen Özsaçmacı, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Çorum kamuoyu adına soruyoruz; İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün eşi bundan faydalanmakta mıdır? Özel İdare Müdürü’nün eşi bundan faydalanmakta mıdır? Belediye Muhasebe Müdürü’nün eşi bundan faydalanmakta mıdır? Ortaköy Lisesi Müdürü’nün eşi bundan faydalanmakta mıdır? Nüfus memurunun eşi bundan faydalanmakta mıdır? Ak Parti Ortaköy Kadın Kolları Başkanı parti binasında çalışmasına rağmen, toplum yararına iş ve işçi bulma kurumundan kur’a ile belirlenenlerden birisi midir?

Ayrıca tüm bu tesadüflerin bir arada olduğu ilçede bu kadar talihliyi aynı anda kur’a ile belirleyen noterin de yaklaşan yılbaşı piyangosunda Çorumlulara bilet seçmesi talihini artıracağı kanaatindeyiz. Umarım ki böyle bir durum olmamış hiç yaşanmamıştır.

Hangi görüşten, hangi inançtan olursanız olun eğer kamuoyu önünde bu konuyu açıklayamazsanız, biliyoruz ki adliyeden hukuktan korkmuyorsunuz. Mazlumun ahı peşinizi bırakmasın.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@