Cahit Bağcı: “Madencilerin işten çıkarılmasının takipçisiyiz”

Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Çelikler ADL Kömür İşletmesi’nin üretimi durdurmasına yönelik bir açıklama yaptı.

Güncel 27.11.2014, 00:27 27.11.2014, 00:28
1108
Cahit Bağcı: “Madencilerin işten çıkarılmasının takipçisiyiz”
Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Çelikler ADL Kömür İşletmesi’nin üretimi durdurmasına yönelik bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz hafta Çalışma Bakanlığı iş müfettişlerince Çelikler ADL işletmesinde yapılan denetimlerde, ‘yeraltında çalışma şartları, emniyet ve güvenlik tedbirleri’ açısından eksiklik olduğu gerekçesiyle gerekli düzenlemeler yapılana kadar üretimin durdurulmasına karar verildiğini belirten Bağcı, “İş müfettişlerince tespit edilen hususlar hiç kuşkusuz iş-işçi sağlığı ile iş-işçi güvenliği açısından hayati öneme sahiptir. İşverenden beklentimiz tespit edilen eksikliklerin yasal süresi içinde giderilerek ara verilen üretimin emniyetli ve güvenli bir şekilde devamını sağlamaktır. İşçi kardeşlerimizden hiç kimsenin alın terlerini, ekmeklerini ve ekmek teknelerini istismar aracı yapmasına müsaade etmemeleri ve konuyu küçük siyasetlerine alet etmek isteyen, fırsat avcılığı yapmak isteyen, istismarcı ve tahkircilere meydan vermemelerini öncelikle istirham ediyorum” dedi.

Bağcı, kendilerinin bu konunun takipçisi olduğunu ifade ederek, “Bizim bu konuda sessiz ve duyarsız olduğumuzu iddia edenleri istismarcı, tahrikçi müfteriler olarak gördüğümü belirtir, konuyu hem Çalışma hem de Enerji Bakanlığımız nezdinde çok yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” şeklinde açıklamada bulundu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@