Cahit Bağcı: “Çorum’un toprakları artık suyla buluşacak”

Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Çorum’un topraklarının önümüzdeki yıldan itibaren suyla buluşacağını ifade etti.

Güncel 18.03.2014, 22:25 18.03.2014, 23:13
725
Cahit Bağcı: “Çorum’un toprakları artık suyla buluşacak”

Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Çorum’un topraklarının önümüzdeki yıldan itibaren suyla buluşacağını ifade etti. Bağcı, henüz ihale aşamasında bulunan Alaca Koçhisar Barajı Sulama Projesinin tamamlandığında AK Parti iktidarı döneminde Çorum’a yapılan en büyük tarımsal sulama projesi olacağını kaydetti.

Ak Parti iktidarı döneminde Çorum’da 5.8 milyar liralık yatırım gerçekleştirildiğini ifade eden Bağcı, bu yatırımların hayata geçirilmesinde verdiği büyük destekten dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Çorum’da yapılacak 11 yatırım için düzenlenen toplu temel atma törenine katılan AK Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, burada yaptığı konuşmada AK Parti hükümetinin Çorum’da yaptığı yatırımlardan övgü dolu sözlerle bahsetti.

12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Çorum’da 5.8 milyar TL’lik bir yatırım gerçekleştirildiğini ve bu yatırımlar içerisinde sulama yatırımlarına da büyük önem verildiğini ifade eden Milletvekili Bağcı, henüz ihale aşamasında bulunan Alaca Koçhisar Barajı Sulama Projesinin tamamlandığında AK Parti iktidarı döneminde Çorum’a yapılan en büyük tarımsal sulama projesi olacağını kaydetti.

Temelini attıkları projelerin Çorum açısından önemli projeler olduğunu vurgulayan Milletvekili Bağcı, bu projelerin tamamlanmasıyla birlikte Çorum çiftçisinin veriminin daha da artacağını ve ekmeğinin büyüyeceğini sözlerine ekledi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
sisli
banner303
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@