Çağrı Merkezi’ne 200 kişilik istihdam için kurs düzenlendi

AKP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun girişimi sonucunda ilimize kazandırılan Çağrı Merkezi inşaatı devam ederken personel alımı ve eğitimi ile ilgili süreç de başlatıldı.

Güncel 10.04.2014, 23:13 10.04.2014, 23:14
1126
Çağrı Merkezi’ne 200 kişilik istihdam için kurs düzenlendi

AKP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun girişimi sonucunda ilimize kazandırılan Çağrı Merkezi inşaatı devam ederken personel alımı ve eğitimi ile ilgili süreç de başlatıldı.

Çağrı Merkezi istihdamından tüm ilçelerde ikamet eden vatandaşların da faydalanması gerektiğini belirten Milletvekili Salim Uslu, müracaatta yer alan Çorum merkezde ikamet etme şartını, Çorum il sınırı olarak değiştirilmesini de sağladı.

İŞKUR İl Müdürlüğü koordinesinde başlatılan çalışma ile müracaatların şahsen alınmaya başlandığı, 18-22 Nisan tarihlerinde ise internet üzerinden başvuru yapılabileceği, en az lise ve dengi okul mezunu 18-35 yaş arası il sınırları içerisinde ikamet eden bay-bayanların müracaat edebileceği ifade edildi.

Kursa müracaat edenlere klavye kullanımı ve test sınavlarının uygulanacağını ve başarılı olanların ise mülakata çağrılacağını söyleyen Milletvekili Uslu, 300 kişilik eğitimin sonunda 200 kişinin ilk etapta istihdam edileceğini, ihtiyaç olması halinde eğitimlerini tamamlayanların da davet edileceğini, eğitimlerin ise 28 Nisan’da başlamasının hedeflendiğini kaydetti.

Konuyla ilgili İŞKUR İl Müdürü Zafer Eyvaz de yaptığı yazılı açıklamada Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayacak olan Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. firması için (Çağrı Merkezi) 300 kişilik işgücü yetiştirme kursunun düzenlendiğini açıkladı. En az lise mezunu, bilgisayar kullanmayı bilen kişilerin kursa başvurabileceğini anlatan Zafer Eyvaz, başvuruların 18 Nisan’a kadar kuruma, 18-22 Nisan tarihleri arasında kurumun internet sitesine yapılabileceğini söyledi.

Eyvaz ayrıca İŞKUR, Çorum TSO ve Hitit Üniversitesi’nin işbirliğinde 21-23 Nisan tarihleri arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yapılacak Kariyer günleri etkinliğinde kamu sektöründe kariyer olanakları ve kamu ve özel sektör bankacılık ve finans kuruluşlarında kariyer ve iş olanakları hakkında paneller ile iş arama ve mülakat teknikleri, iş başvuru formlarını doldurulmasında dikkat edecek hususlar ve özgeçmiş (CV) hazırlama konularında eğitimlerin olacağını sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@