“Büyük Zaferdeki mesajı anlamaya ihtiyacımız var”

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, istiklal ve istikbalin tehlikeye düştüğünde bu yüce milletin aynı kararlılığı, aynı fedakarlığı ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyeceğini dile getirdi.

Güncel 30.08.2020, 17:45
145
“Büyük Zaferdeki mesajı anlamaya ihtiyacımız var”

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında 30 Ağustos zaferinin, Türk milletinin hiçbir zaman esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin göstergesi olduğunu belirten Cıdık, Türkiye'nin hem içeride hem dışarıda tarihi bir süreçten geçtiğini 30 Ağustos zaferindeki mana ve mesajı anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi. Milletin karşı karşıya kaldığı her zorluk ve badireyi, birlik ve kardeşlik ruhuyla aştığını ifade eden Cıdık, "Biz bin yıldır bu topraklarda yaşayan bir kardeşler topluluğuyuz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece 7 düvel değil 77 düvel bir araya gelse bu vatandan çakıl taşı koparamaz." ifadesini kullandı.

Birlik ve beraberlik ruhunun en yakın örneklerinden birisinin 15 Temmuz darbe kalkışması olduğunu kaydeden Cıdık,"Bu aziz millet hiçbir şart altında güce boyun eğmemiş, bağımsızlığından taviz vermemiş, kumpas ve dayatmayı kabul etmemiştir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki istiklal ve istikbalimiz tehlikeye düştüğünde bu yüce millet aynı kararlılığı, aynı fedakarlığı ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zaferinin 98. yılında zaferin tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum."(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@