Butik pastacılık ve şeker hamurundan figür eğitimi

Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde butik pastacılık ve şeker hamuru figür eğitimi verildi.

Güncel 26.04.2018, 21:15
1207
Butik pastacılık ve şeker hamurundan figür eğitimi

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na bağlı Çorum Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından Çorum'a davet edilen sugar artist (şeker hamuru sanatçısı) Begüm Uzun, Özel Eğitim Meslek Lisesi yiyecek ve içecek alanı öğrencilerine butik pastacılık ve şeker hamurundan figür heykel çalışması yaptırdı. İşitme engelli öğrenciler, ilk olmasına rağmen gayet güzel figür heykeller yaptılar. 23 Nisan Ulusal Ggemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlenen bu eğitimlerin devam edeceği bildirildi.

Çorum Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Rasim Çakıcı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alması ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmesi için gücümüzün yettiği kadar destek olmaya devam edeceğiz” derken, mesleki okullarda uygulama eğitimlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Şeker hamuru sanatçısı Begüm Uzun da Çorum'a ilk kez geldiğini belirtirken, umduğundan daha büyük ve canlı bir kentle karşılaşmasının kendisini şaşırttığını söyledi.

İlk defa işitme engelli gençlere uygulama eğitimi verdiğini de ifade eden Begüm Uzun, öğrencilerin de ilk çalışmalarında başarılı olduklarını vurguladı.

Çorum’a yine geleceğini kendisini belirten Begüm Uzun, Dernek Başkanı Rasim Çakıcı’nın şahsında tüm dernek üyelerine teşekkür etti.

Çorum Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdürü Hanefi Okumuş ise kendisine teşekkür plaketi verdi.

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@