Burhan Balcı, yönetiminde her meslek grubuna yer verdi

Çorum Aşçı ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkan adayı Burhan Balcı, oda üyelerinin tümüne hitap edecek bir yönetim oluşturduğunu açıkladı.

Burhan Balcı, yönetiminde her meslek grubuna yer verdi

Çorum Aşçı ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkan adayı Burhan Balcı, oda üyelerinin tümüne hitap edecek bir yönetim oluşturduğunu açıkladı.

23 Ocak 2014 Perşembe 23:45
Burhan Balcı, yönetiminde her meslek grubuna yer verdi
Köfteci, pideci, pastacı, tatlıcı, lokantacı, restaurantçı ve yufkacı esnafını bünyesinde barındıran Çorum Aşçı ve Lokantacılar Odası’na üye tüm esnaf arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla yola çıktığını belirten Burhan Balcı, meslek gruplarının tüm sorunları ile yakından ilgileneceğini, bu yüzden yönetimini her meslek grubunda faaliyet gösteren isimlerden oluşturduğunu kaydetti.
Yönetiminde Ali Atalay, Erdal Yetilmiş, İbrahim İpek, Sefa Gürlek, Veli Kurt, Mahmut Bıyık, Haydar Uzar, Cemal Bıyık ve Ferhat Koç’un yer aldığını ifade eden Balcı, yönetimindeki tüm arkadaşlarının mesleklerinin duayeni olduğunu ve mesleklerinin sorunlarını iyi bildiklerini dile getirdi.
Kendisi ve ekibinin koltuk sevdasıyla yanan bu zihniyeti devirmek için yola çıktıklarını anlatan Burhan Balcı, göreve gelmeleri halinde yapacakları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:
“Cenazesinde, düğününde yalnız bırakılan bu büyük camiayı hak ettiği noktaya taşımak ve ruhsatsız ve oda kaydı bulunmayan merdiven altı işyerlerine ‘dur’ demek için adayım.
İstişare geleneğinden yoksun oda başkanlarına ‘artık yeter’ demek adına bu ulvi göreve talibim.
Sektörümüzdeki tüm yenilikler takip edilerek, oda üyelerimiz bu yeniliklerden anında haberdar edilecektir.
Bakkal, kıraathane ve çay ocaklarında yemek sektörü ile ilgili faaliyetlere kesinlikle izin verilmeyecektir.
Esnafımızı büyük-küçük diye ayırt etmeyeceğiz ve tüm esnafımıza eşit hizmet götüreceğiz.
Tüm meslek gruplarında mutlaka fiyat istikrarını sağlayacağız.
İş-Kur’la işbirliği yaparak ustalık ve servis elemanlığı ile ilgili kurslar açarak, sektörün kalifiye eleman sıkıntısını çözmek için projeler üreteceğiz.
Esnaflarımızı ziyaret ettik, sorunlarını dinledik, notlarımızı aldık. Göreve geldiğimiz taktirde oda başkanı ve yöneticileri olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.
Oda yönetim kurulumuzu Çorum’da faaliyet gösteren odaya kayıtlı köfteci, pideci, pastacı, tatlıcı, lokantacı, restaurantçı ve yufkacı meslek kollarından oluşturarak, her meslek sektörünün sorunlarına cevap vermeye çalışacağız.” (Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 23.01.2014 23:46