BUGÜN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da birçok programla kutlanacak.

Güncel 08.03.2019, 00:30
1139
BUGÜN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan resmi kutlama programı bugün saat 10.00’da Atatürk Anıtı’nda başlayacak.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra ise saat 11.00’da AHL Park AVM’de kadın ressamların sergisi açılışı yapılacak. Ayrıca Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi tarafından stant açılışı, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından ise müzik dinletisi gerçekleştirilecek. Resmi program protokol eşlerinin şehit annesine yapacağı ziyaret ile sona erecek.

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Çorum Barosu tarafından da çeşitli etkinlikler yapılacak. Anıttaki çelenk törenine katılacak olan Çorum Barosu, saat 11.30’da AHL Park AVM’de stant açarak bildiri dağıtacak. Baro ayrıca saat 14.00’de Hizmet Binası’nda bir seminer düzenleyecek. “6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu” ve “Erken Evliliğe İzin davaları” konulu seminerin moderatörlüğünü Av. Lale Koldaş yapacak. Konuşmacılar ise Hakim Kübra Kaya ile Hakim Orhan Gülmez olacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında birkaç gündür etkinlik düzenleyen Çorum Kadın Platformu ise bugün saat 18.00’de Çorumpark (eski Kültür Sitesi) önünde basın açıklaması yapacak. Daha sonra ise saat 18.30’da Eğitim-Sen binasında kokteyl ve müzik dinletisi etkinliği gerçekleştirilecek.

Çorum Orman İşletme Müdürlüğü de Valilik koordinesi ile bugün saat 10.00’da Çatak yolu Yuva Viol üzerindeki alanda fidan dikme etkinliği yapacak. Konuşmalar ve fidan dikiminin ardından konuklara ikramda bulunulacak. Çorum Belediyesi Kadın Meclisi tarafından ise saat 17.30’da Saat Kulesi’nde basın açıklaması yapılacak.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@