Büğdüz Kur’an Kursu dualarla hizmete açıldı

Çorum merkeze bağlı Büğdüz Köyü’nde yapılan Kur’an Kursu dualarla hizmete açıldı. Cami yanına inşa edilen iki katlı Kur’an Kursu, erkek ve kadın olmak üzere tüm köylülere hizmet verirken, alt katında oluşturulan misafir odaları ve cenaze yıkama alanıyla köyün önemli bir eksiğini tamamladı.

Güncel 10.04.2016, 00:57 10.04.2016, 00:58
1026
Büğdüz Kur’an Kursu dualarla hizmete açıldı

AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Müftü Dr. Ahmet Akın, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, İl Başkan Yardımcıları Şeyda Önen, İsmail Yağbat, Mustafa Kılıç, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Merkez Köy Muhtarlar Derneği Başkanı Zekin Oral, işadamı Mustafa Yağlı ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış töreni, öğle namazı sonrasında yapıldı.
Dualarla yapılan açılıştan sonra, Kur’an Kursu’nu gezen davetliler, Kur’an Kursu’nun hayırlı olmasını temenni ederken, açılışın ardından misafirlerine hitabeden Köy Muhtarı Emin Yandım, Kur’an Kursu’nun 1 yılda tamamlandığını, 85 bin TL’ye mâl olan kurs için başta işadamı Mustafa Yağlı olmak üzere katkı veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.
Müftü Dr. Ahmet Akın da kısa selamlama konuşmasında Kur’an-ı Kerim’in Müslümanlar için rehber olduğunu ve insanları Kur’an ışığında yetiştirmenin değerini anlattı.
Milletvekili Ceylan, hayırlı olmasını temenni ettiği kursun verimli kullanılmasını ve Kur’an okumayı bilmeyen herkesin genç yaşlı demeden kursa katılarak, Kur’an-ı Kerim’le buluşması gerektiğine işaret etti. “Temennimiz dolup taşsın, Kur’an okumayı bilmeyen kimse kalmasın. Kur’an-ı Kerim’den ayrıldıkça, toplumda nifak ve fitne artmaktadır.” diyen Ahmet Sami Ceylan, dindar bir nesil yetiştirmek için Kur’an-ı Kerim’in ışığına sarılmak gerektiğini dile getirdi.
Yaşanan terör olaylarına da değinen Milletvekili Ceylan, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirterek, “Bu coğrafyadan başka gidecek yerimiz yok. Tek bir terörist dahi kalmayıncaya kadar bu mücadele sürecektir. Toplum olarak bize düşen birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmektir. Her zamandan daha çok birlik ve hoşgörüye ihtiyacımız var” dedi.
Konuşmaların ardından davetlilere yemek ikramı yapılırken, ilahi ekibi de Kutlu Doğum Haftası nedeniyle birbirinden güzel ilahilerle açılış törenini zenginleştirdi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@