“Bu yıl hedefimiz 15 bin öğrenci”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, ilimizde görev yapan kamu ve özel sektördeki harita mühendisleri ile bir araya geldi.

“Bu yıl hedefimiz 15 bin öğrenci”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, ilimizde görev yapan kamu ve özel sektördeki harita mühendisleri ile bir araya geldi.

14 Temmuz 2014 Pazartesi 21:28
“Bu yıl hedefimiz 15 bin öğrenci”
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, ilimizde görev yapan kamu ve özel sektördeki harita mühendisleri ile bir araya geldi. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Çorum Temsilcisi Hüseyin Sevcan tarafından koordine edilen toplantıda, sektördeki gelişmeler, meslekte yaşanan sorunlar ve ilimizde yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

Düzenlenen toplantının harita mühendislerini bir araya getirerek sektördeki sorunları paylaşmaya vesile olduğunu belirten Hüseyin Sevcan, bu tür toplantıların harita mühendislerinin birbirlerini daha iyi anlayıp konuşma ve buluşmasına da imkan sağladığını söyledi.

Hüseyin Sevcan ayrıca, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan’ın uzun sürede yapılacak işleri bir kaç yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirdiğini belirterek, meslektaşları olan Alkan’ın bu başarısından büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. Toplantının tüm katılımcılara fayda sağlayacağına inandığını belirten Sevcan, katılımlarından dolayı tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

Özel ve kamu sektöründe görev yapan harita mühendisleri ile bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan ise, göreve geldiklerinden bu yana sadece Hitit Üniversitesi’nde değil, ilimizde de büyük bir sorun olarak görülen üniversite kampüsü konusunda büyük gelişmelerin yaşandığını dile getirdi. Hitit Üniversitesi arazisinin, göreve geldiklerinde 177 bin 506 metrekare olduğunu belirten Alkan, devam eden tahsis işlemleri bittiğinde ise arazinin yaklaşık 2 milyon 750 bin metrekareye ulaşacağını söyledi.

Hitit Üniversitesi’nin ilimizin en büyük kurumlarından biri olduğuna vurgu yapan Alkan, bu yıl 15 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek 600'e yakın öğretim elemanı ve 300'ün üzerinde idari personeli ile Hitit Üniversitesi’nin gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Alkan, 15-17 Ekim 2014 tarihleri arasında Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde Çorum’da gerçekleştirilecek olan “7. Mühendislik Ölçmeleri Sempozyumuna” ilimizdeki tüm harita mühendislerini davet etti.

1976 yılında eğitim hayatına başlayan Meslek Yüksekokulu’nun en köklü ve en eski programlarından biri olan Harita ve Kadastro Programı’nın her geçen gün daha da geliştiğine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Alkan ayrıca, Osmancık MYO’da açılan Harita ve Kadastro programının bu seneden itibaren öğrenci alımına başlayacağını söyledi.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 14.07.2014 21:29