“Bu yaz camideyim”

Genç MÜSİAD Çorum Şubesi, çocuklara özel “bu yaz camideyim” projesini bu yıl da devam ettiriyor.

“Bu yaz camideyim”

Genç MÜSİAD Çorum Şubesi, çocuklara özel “bu yaz camideyim” projesini bu yıl da devam ettiriyor.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 23:48
“Bu yaz camideyim”

“Bu Yaz Camideyim” projesi kapsamında ödül dağıtım iş birliği protokolü imzalandı. Müftülük makamında gerçekleşen protokol imza törenine İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, Genç MÜSİAD Başkanı Ahmet Burak Boyraz ve Genç MÜSİAD heyeti katıldı. Genç MÜSİAD Çorum Başkanı Ahmet Burak Boyraz, dört yıldır İl Müftülüğü ile birlikte çalıştıklarını, yaz Kur’an kursu öğrencilerine yönelik yapılan projelerden büyük bir memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Proje hakkında konuşan Genç MÜSİAD Çorum Başkanı Ahmet Burak Boyraz, “Bu Yaz Camideyim Projesi” ile çocukların ihtiyaç duyacakları dini bilgileri, doğru adresten, doğru zamanda almalarını arzuladıklarını dile getirerek, amaçlarının vatanına, milletine faydalı, din ahlakıyla ahlaklanmış bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı.

Çocukların yazın hoşça bir vakit geçirip, zamanlarını iyi değerlendirmelerini sağlamak ve projeyi gelecek nesillerin camiyi sadece bir ibadethane olarak görmemesini, aynı zamanda bir buluşma, tanışma ve kaynaşma yeri olarak görmesini sağlamak amacıyla yaptıklarını belirten Boyraz, proje kapsamında katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtılacağını aktararak, “Hediyeyi çocukların motivasyonunu artırmak maksadıyla düşündük. Onların mutlu olması bizi sevindiriyor. Çünkü biz sosyal sorumluluk projelerini bir vazife gibi görüyoruz ve toplumumuzun gelişmesinin temel taşlarından birisi olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)