“Bu ülkeye tek çivi çakmayanlar, sistem değişikliğine karşı çıkıyor”

Partisinin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, “Siyasi hayatı boyunca bu ülkeye tek bir çivi çakmamış zihniyet ülkeyi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine karşı durmak için bol bol keseden iftira atarak milletin kafasını karıştırmaya çalışıyor.” dedi.

Güncel 06.03.2017, 00:06 06.03.2017, 00:14
1256
“Bu ülkeye tek çivi çakmayanlar, sistem değişikliğine karşı çıkıyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, siyasi hayatı boyunca bu ülkeye tek bir çivi çakmamış zihniyetin ülkeyi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne karşı durmak için bol keseden iftira atarak milletin kafasını karıştırmaya çalıştığını söyledi.

Mustafa Ataş, AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından Cumartesi günü düzenlenen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’na katıldı. Ataş, burada referandum süreci ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Atatürk Spor Salonu’ndaki toplantıya AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ ve partililer katıldı.

Bugüne kadar 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum ve bir cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere 11 seçim geçirdiklerini hatırlatan Ataş, milletin de desteğiyle her seçimden alınlarının akıyla çıktıklarını söyledi. 14 yıldır hem mazlum ülkelerdeki toplulukların dualarıyla hem de Türkiye’de mağduriyet yaşayanların oylarıyla AK Parti’ye destek verdiklerini kaydeden Ataş, kendilerinin de milleti yanıltmadıklarını ve yalan söylemediklerini ifade etti.

Ülke için ne yapılması gerekiyorsa onları vaat ettiklerini ve millet sayesinde bu vaatlerin hepsini gerçekleştirdiklerini ve gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Ataş, “Bu süreçte zaman zaman eski Türkiye’deki alışkanlıkları devreye sokarak Cumhurbaşkanımız ve AK Parti’nin önünü kesmeye çalıştılar. 2007 yılında e-muhtıra vermek suretiyle Ak Parti’nin önünü kesmeye çalıştılar. 2008 yılında sudan bahanelerle partimize kapatma davası açtılar. 2013 yılında Gezi olaylarıyla Türkiye’de kaos ortamı oluşturmak suretiyle bölgesinde kalkınan gelişen Türkiye’yi istemeyenler ülkeyi Suriye’ye çevirmenin planlarını yaptılar. 17-25 Aralık’ta hükümet üzerinde operasyon yaparak hükümeti yıkmanın denemesi yaptılar. 2014 yılında ilk defa millet, milletin adamını cumhurbaşkanı seçti. Bu coğrafyada kalkınmış bir Türkiye istemeyen çevreler mazlum milletlerin sesi olmasını istemeyen çevreler ülkenin önünü hep kesmenin gayreti içerisinde oldular. 2015 genel seçimleri geldiğinde HDP’li Demirtaş’ın eline saz vererek televizyon, televizyon dolaştırarak AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmanın planını programını yaptılar. 7 Haziran’da kısmen başarılı oldular. 5 aylık kaos döneminden sonra başkomutanımız ülkeyi seçime götürerek istikrarsız sürece son verdi.” diye konuştu.

Türkiye tarihinde 15 Temmuz’un önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Ataş, “Çünkü 27 Mayıs 1960 İhtilali’nde bu millet Menderes’e sahip çıkamamıştı. Birileri, 15 Temmuz’da da aynı senaryoyu sergilemek suretiyle Recep Tayyip Erdoğan’ın kellesini alacaklarını zannettiler. Millet 1960 ihtilalinin rövanşını 15 Temmuz’da aldı. Cumhurbaşkanımızın ‘Ben milletimin arasına gidiyorum, ne yapacaksanız gelin orada yapın’ çağrısına insanlarımız sağına soluna bakmadan, hangi zihniyettesin diye sormadan sel gibi sokağa dökülerek bu ülkenin liderine sahip çıktı. Darbecilere karşı darbe yapmayı başardı. O gece millet olma özelliğimizi yeniden keşfetmek üzere bütün dünyaya nasıl bir millet olduğumuzu yeniden gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Ana muhalefet partisi CHP’nin Anayasa Değişikliği Referandumu konusundaki tutumunu da eleştiren Ataş, şöyle devam etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaptığı bir şey var. Siyasi hayatı boyunca bu ülkeye bir tek çivi çakmamış zihniyet şimdi ülkeye hizmet edenlerin önünü kesmek için, ülkeyi geleceğe emin adımlarla taşıyacak olan bu sisteme karşı durmak için olmaz iftiraları bol keseden atmak suretiyle milletin kafasını karıştırmaya çalışmaktadırlar. Dağıttıkları broşürlere bakın içerisinde bir tane doğru cümle bulamazsanız. Anayasa değişikliği ile ilgili bir tek maddeyi doğru olarak millete anlattıklarına şahit olamazsanız. Bütün işleri yalan milleti yanlış şekilde yönlendirmek suretiyle nasıl yönlendiririz nasıl bir algı oluştururuz içerisindeler. Bunların oyununu bozmaya hazır mıyız? Biz milletle birlikte geleceğe yürüyeceğiz. Bugüne kadar nasıl birlikte yürüdüysek hep birlikte yürüdüysek bundan sonra da Allah’ın izniyle geleceği birlikte yürüyeceğiz. Hangi yalanları iftiraları atarlarsa atsınlar millet artık geçmişteki gibi o yalanlara kanmıyor. İtibar etmiyor. Bugüne kadar olduğu gibi tüm teşkilatlarımızla 16 Nisan’da da yeni bir tarih yazacağız.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş konuşmasının sonunda salondaki partililerden Referandum’da “Evet” oyları için yüzde 80 çıtasına ulaşmaları yönünde söz istedi. Coşkulu kalabalığın olumlu yanıtı üzerine Ataş, “Çorum’da en az yüzde 80 Evet çıkacağını bugün bu salon gösterdi” dedi. (Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:29
İkindi 15:20
Akşam 17:48
Yatsı 19:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@