“Bu topraklardan FETÖ terör örgütünü sökülüp atılana kadar oturmayacağız”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci, küresel terör şebekesi FETÖ’nün kanlı ve alçak darbe girişiminin ardından ilçelerde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Saatci bu kapsamda, Sungurlu’da nöbet tutan vatandaşlara hitap etti.

“Bu topraklardan FETÖ terör örgütünü sökülüp atılana kadar oturmayacağız”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci, küresel terör şebekesi FETÖ’nün kanlı ve alçak darbe girişiminin ardından ilçelerde demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Saatci bu kapsamda, Sungurlu’da nöbet tutan vatandaşlara hitap etti.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 23:50
“Bu topraklardan FETÖ terör örgütünü sökülüp atılana kadar oturmayacağız”

Türkiye Cumhuriyeti’nin altın tabak içinde sunulmadığını belirten Saatci, konuşmasında şunları söyledi:
“Türkiye Cumhuriyeti Devletini acıyla, kanla, gözyaşıyla kurduk. Bu devleti kurmak için ecdadımız ateşle imtihan oldu. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında binlerce vatan evladı kanlarını canlarını verdiler. Devlet kurmak için verdiğimiz mücadele, bütün dünyanın saygısını kazandı. Mazlum milletlere örnek bir devlet kurduk. Dedelerimizin bizlere canlarıyla emanet ettiği bu devleti de ebediyete kadar kanımızın son damlasına kadar savunmaya hazırız.
Bizim Peygamber ocağı olarak gördüğümüz, milletimizin göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine girmiş bir grup vatan haini, şerefsizler ülkemizi ve milletimizin iradesine, yine milletin parasıyla alınan uçaklarla, helikopterlerle, mühimmatlarla kast etmeye kalkışmışlardır. Bu hainlerin mensubu olduğu FETÖ terör örgütü üyeleri yıllarca devletimizin kurumlarına sızmış ve ele geçirmeye çalışmışlardır. Binlerce Fakülte Mezunu, yüzlerce yüksek lisans mezunu insanın hayatlarını, geleceklerini ve ekmeklerini gasp eden soru hırsızları bütün devlet kurumlarına olduğu gibi TRT’ye de sızmışlardır. Her şerde bir hayır vardır. Darbeye karşı tek vücut olan milletimiz, ülkemizi, TRT’mizi ve kurumlarımızı bu vatan hainlerinden temizleyecek inşallah. TRT ülkemizin en güzide kurumlarındandır ve bu milletin sesidir. Asker forması altına sığınmış FETÖ terör örgütü mensupları bu kurumumuzda korsan bildiri yayınlayarak, bu ekranları karartmaya kalkışmışlardır. Şimdi sıra TRT’mizi FETÖ terör örgütü mensuplarından temizlemeye gelmiştir. İçeride bulunan bu örgüt mensupları da tek tek deşifre edilerek milletin emeğiyle, alın teriyle yayın yapan bu kurumdan tamamen temizlenecektir. Bundan sonra hiç kimse, milletin iradesine karşı, bu milletin sesini kesmeye ve bu milletin ekranlarını karartmaya cesaret edemeyeceklerdir.
Bizler Memur-Sen olarak, FETÖ terör örgütü bir avuç cuntacılarının TRT’yi işgal ederek korsan bildiri yayınladıklarını duyduğumuz anda gerek mesajla, gerekse sosyal medya ağlarını kullanarak bütün teşkilatlarımızı harekete geçirdik. Yönetim Kurulu Üyeleri, teşkilatımız ve yüce halkımızla TRT Genel Müdürlüğüne gelerek FETÖ terör örgütü üyelerini polislerimize teslim ettik.
Aynı zamanda 81 ilde bulunan bütün teşkilatlarımıza meydanlara inip demokrasiye sahip çıkma çağrısında bulunduk. Bu çağrımızı alır almaz meydanlara inerek, can siper hane demokrasi nöbeti tutan ve tutmaya devam eden bütün teşkilatımıza ve üyelerimize teşekkür ediyor, onlarla gurur duyuyoruz. Bu topraklardan FETÖ terör örgütünü sökülüp atılana kadar oturmayacağız.
Demokrasiye, özgürlüğe ve millet iradesine kendi çıkarları çerçevesinden bakan Avrupa Ülkeleri ve ABD, bir kez daha ikiyüzlülüğünü göstermiştir. Bu ikiyüzlüler günlerce yapılan darbe girişimini kınamamışlar ve darbe girişimini meşrulaştıracak kılıflar uydurmaya çalışmışlardır. Amerika, Fransa, İngiltere, Almanya ve birçok batı ülkesi, insanların demokratik hakları olan eylemlerde bile insanlara ateş ederek, sokak ortasında katliam yapıyor. Amerika kendi vatandaşları olan siyahileri, tenlerinin renginden dolayı katlediyor ve onlara soykırım uyguluyor. Bunca vahşiliği ve insanlık dışı hareketleri yapan ABD ülkemizde insanlarımızı katleden, vatanımızın ve milletimizin bütünlüğüne kast eden FETÖ terör örgütü elebaşını saklamakta. Bununla da yetinmeyip iade etmemek için, bütün olayların ortada cereyan etmesine rağmen o haysiyetsiz ve şeref yoksunu elebaşını bize vermemek için yazılı belge istemekte. Irak’ı varsayımlar üzerinden işgal eden ABD kendiyle çelişmektedir. Dinimizi ve milletimizi sömüren o hain FETÖ lideri bir an önce ülkemize iade edilmelidir.
Sözlerime son verirken, darbe karşısında kahramanca duran yüce milletimize şükranlarımızı sunuyorum. Demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Diyoruz ki, inadına demokrasi, inadına milli irade, inadına barış, inadına kardeşlik. Katılımlarınızdan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 25.07.2016 23:51