“Bu topraklarda, şehit ve gazilerimiz sayesinde yaşıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çorumlu iki şehit ailesi ile bir gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Güncel 17.03.2016, 23:36 17.03.2016, 23:37
842
“Bu topraklarda, şehit ve gazilerimiz sayesinde yaşıyoruz”

Şehit Jandarma Ast. Üçvş. Emrah Ünalan'ın kızı Eda Ünalan ve Şehit Emniyet Görevlisi Talip Torun'un babası Mustafa Torun ile Gazi Polis Memuru İsmail Bolat'a madalya ve beratları Vali Ahmet Kara tarafından teslim edildi.
Dün Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen törene Vali Kara’nın yanı sıra İl Jandarma ve Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Ahmet Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, İdare Mahkemesi Başkanı Volkan Aydın, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, AKP İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, ve daire müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak “Kahraman Askerimize ve Polisimize Selâm Olsun” isimli sinevizyon gösterimi yapıldı.
Ardından kürsüye gelen Vali Ahmet Kara, ülkemizin dünya üzerindeki en değerli topraklar üzerinde kurulduğunu belirterek, “Ancak topraklar için Malazgirt’ten bu yana bedel ödemeyi sürdürüyoruz. Bu topraklar bize, toprağın altına girenler sayesinde kaldı. Şehitler ve gazilerimiz olmasaydı bu topraklar da olmayacaktı. Bizler bugün bu topraklarda onların sayesinde yaşıyoruz. Bu vatan için kanını ve canını veren tüm şehitlerimize minnettarız, gazilerimize şükran borçluyuz.” şeklinde konuştu.
Son dönemlerde artan terör saldırılarına da dikkat çeken Vali Kara, “Bugün tarih tekerrür ediyor. Güneydoğu’da tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi topyekûn bir araya gelmiş müstevli devletlerle mücadele ediyoruz. Ancak inanıyorum ki zafer yakındır. Hem de çok yakındır.” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Devlet Övünç Madalyası almaya hak kazanan ailelere madalya ve beratları Vali Kara tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına teslim edildi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@