“Bu millet bağımsızlığını ilelebet koruyacak”

Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Necati Gül, 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele sürecinin milletin kadını-erkeği, yaşlısı-genciyle bir bütün olarak hareket etmesi ve kahraman Türk askerinin cesaret ve fedakârlığı sayesinde 30 Ağustos 1922’de büyük zaferle sonuçlandığını anlattı.

Güncel 30.08.2020, 18:10
147
“Bu millet bağımsızlığını ilelebet koruyacak”

Milletin bu zaferle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlumlara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders verdiğini belirten Gül, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün verilmeyeceği ve sonsuza kadar var olunacağının tüm dünyaya kabul ettirildiğini vurguladı.

Milletin, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacağını söyleyen Necati Gül, “Dünya döndükçe bu millet var olacak, varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@