“Bu kadro Yozgat’ı şaha kaldırır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat’ta halka hitap ederken, Yozgat Havalimanı’nı 2022 yılında hizmete sunmayı hedeflediklerini belirterek, “Ankara - Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı ile Yozgat - Sivas 1 saate, Yozgat - İstanbul 5 saat 15 dakikaya inecek. Bu hattın inşası uzadı, ama inşallah bu işin sonuna geliyoruz. Bu yüksek hızlı tren hattını Kayseri'ye uzatacağız” dedi.

Güncel 25.02.2019, 23:15
1891
“Bu kadro Yozgat’ı şaha kaldırır”

Yeni askeri eğitim birliklerinden ilkinin Yozgat’a kurulacağı müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sorgun, Sarıkaya ve Saraykent'ten sonra Akdağmadeni'ni de termal turizm kapsamına alacaklarını, Yozgatlı iş insanlarına, toplamda 2,2 katrilyon yatırım teşviki verdiklerini, destekleriyle 7 bin 500 ilave istihdam oluşturduklarını, Yozgat’a Şehir Hastanesi’ni kazandırdıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, eski TBMM Başkanı ve Bakan Cemil Çiçek’in, eski Bakan Bekir Bozdağ’ın Yozgatlı olduğunu, siyasetin, bürokrasinin, iş dünyasının her kademesinde Yozgatlıların bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle bir kadro Yozgat'ı şaha kaldırır ve kaldırıyor. Bizim için aslolan Yozgat'a hizmettir. Yozgat'ı üzeni biz de üzeriz.” diye konuştu.

(İHA - Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@