Bu kadarı da fazla!

Doğaya sahip çıkmak, bu dünyayı insanlarla paylaşan hayvanların yaşam haklarına saygı göstermek, insani değerler taşıyan herkesin görevi ve sorumluluğu. Ama, “hayvanlara özgürlük” konusunda ölçünün kaçırılması da, bu kez, insanların özgürlüğünü sınırlayan, tehdit eden ve tehlike yaratan bir unsur haline geliyor.

Güncel 11.08.2020, 20:56 11.08.2020, 21:04
3022

Eski adı “Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Parkı” yeni adı “Yunus Emre Parkı” olan Çorum’un en güzide parkı da, son zamanlarda başıboş köpeklerin işgali altına girmiş bulunuyor. Onlarca köpek, oradan oraya koşuyor, boğuşuyor, parkta yürüyüş yapanlar için de, oyun parkına götürülen çocuklar için de tehlike oluşturuyor. Nitekim, geçtiğimiz günlerde “hayvan sevgisiyle yetiştirildiği için” köpeği sevmeye kalkışan bir çocuk, feci şekilde ısırıldı ve hastanelik oldu.

Sürüler halinde parkı mekan tutan köpeklerin hayvan barınağına alınması için başvuran anne de, “Biz topluyoruz, ama hayvan severler tepki gösterdiği için bırakmak zorunda kalıyoruz” şeklinde karşılık aldığını anlattı. Çocuğunun şoka girdiğini ve “Bir daha hayvanları sevmeyeceğim” dediğini anlatan anne, “Parkta bu kadar çok köpek, gerçekten normal değil ve tehlikeli. Buna mutlaka bir çare bulunmalı.” diyor.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (2)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
seyitakca66 2 ay önce
Sorun kaynağında çözülmelidir. İlçeler ve köyler de dahil sayım yapılmalı. Programlı bir şekilde kısırlaştırılmalı ve kontrol altına alınmalıdır. Hayvansever olarak yetkililerin görevini yapmadıklarını düşünüyorum. Köylerde üreyen hayvanların şehir çöplüklerine atılması sonucu, tekrarlar durur. Bu hayvanların durumu da ne kadar medeni bir toplum olduğumuzu gösteriyor.!
AlpAslan 2 ay önce
Seyitakca66 Bey'e katılıyorum, zaten sorun sürüye eklenen genç köpeklerle büyüdü. Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece 2-3 tane küpeli köpek vardı. Bu başıboşluk olayı çığrından çıkardı, şu an çocuk parkında onun üzerinde köpekten oluşan bir sürüye dönüştüler. WebTv bölümüne yazdığım yorumu buraya da ekliyorum.
Tabiki hayvanların da bir yaşama alanı olmalı, ama bu söz konusu köpekler için Çorum'da yer mi kalmadı? Bu köpekler bir parkta mı yaşamalı? Özellikle de çocuk oyun alanında mı olmalı? 10-12 hayvanlık bir sürüye dönüştüler, her gün birçok insana ve diğer hayvanlara karşı terör estiriyorlar. Sahipli ve sahipsiz diğer köpeklere, civardaki kedilere saldırıyorlar. Birisi havlayıp saldırdı mı hepsi birden saldırıyor. Sözde duyarlı hayvan severler çiğ et ve kemikle besliyor köpekleri, bu da hayvanları iyice vahşileştiriyor. Beslenirken yaklaşan çocuklara saldırabiliyorlar. Polise şikayet ediyorsunuz; her gün sizin gibi birçok aile geliyor, yapacak birşey yok belediyeye yönlendiriyoruz diyorlar. Belediyeye gidiyorsunuz, bir kere topladılar sabah namazı saatlerinde getirip geri bıraktılar, sürekli bahane üretiyorlar. Orduya mı başvuralım mahalle sakini olarak?? Bir çocuğun eli ısırılmış, çok şükür büyük bir sorun yok, yarın bir başka çocuğun bir yeri koparılınca mı yetkililer harekete geçecek? Diğer hayvanlara yaptıkları da cabası...
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@