Bu kadarı da fazla!

Doğaya sahip çıkmak, bu dünyayı insanlarla paylaşan hayvanların yaşam haklarına saygı göstermek, insani değerler taşıyan herkesin görevi ve sorumluluğu. Ama, “hayvanlara özgürlük” konusunda ölçünün kaçırılması da, bu kez, insanların özgürlüğünü sınırlayan, tehdit eden ve tehlike yaratan bir unsur haline geliyor.

Güncel 11.08.2020, 20:56 11.08.2020, 21:04
3069

Eski adı “Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Parkı” yeni adı “Yunus Emre Parkı” olan Çorum’un en güzide parkı da, son zamanlarda başıboş köpeklerin işgali altına girmiş bulunuyor. Onlarca köpek, oradan oraya koşuyor, boğuşuyor, parkta yürüyüş yapanlar için de, oyun parkına götürülen çocuklar için de tehlike oluşturuyor. Nitekim, geçtiğimiz günlerde “hayvan sevgisiyle yetiştirildiği için” köpeği sevmeye kalkışan bir çocuk, feci şekilde ısırıldı ve hastanelik oldu.

Sürüler halinde parkı mekan tutan köpeklerin hayvan barınağına alınması için başvuran anne de, “Biz topluyoruz, ama hayvan severler tepki gösterdiği için bırakmak zorunda kalıyoruz” şeklinde karşılık aldığını anlattı. Çocuğunun şoka girdiğini ve “Bir daha hayvanları sevmeyeceğim” dediğini anlatan anne, “Parkta bu kadar çok köpek, gerçekten normal değil ve tehlikeli. Buna mutlaka bir çare bulunmalı.” diyor.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@