19 Mart 2014 Çarşamba 21:59
“Bu iddialar doğruysa, tövbe istiğfar edip istifasını vermeli”

CHP Parti Meclisi Üyesi, İstanbul Milletvekili, Çorumlu Emekli Müftü İhsan Özkes, dün TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyerek, eski AB Bakanı, AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış’ı “iddialar doğru ise” hemen istifa etmeye çağırdı.

Elinde Kur’an-ı Kerim’le basının karşısına çıkan İhsan Özkes, internete düşen ses kayıtlarının Egemen Bağış’a ait olduğu iddialarına değinerek, “Bu iddia doğruysa,azıcık şerefi, bir iman kırıntısı varsa derhal önce Allah'a tövbe istiğfar etmeli, ondan sonra da bu Müslüman halktan özür dilemeli, hiç ama hiç beklemeden istifa etmelidir" dedi.

"BUNLAR KÜFÜRDÜR, BUNU YAPAN KAFİR OLUR"
"Bu ortaya çıkan sözler doğru ise, gerçekten ortada çok vahim bir durum var. Dini, Kur'an-ı Kerim'i hafife almak, alaya almak, dinle, Kur'an ile, ayet ile, sure ile matrak geçmek, gırgıra almak küfürdür. Bunu yapan kafir olur. Bunu yapan kişi Müslümanlık'tan çıkar. ‘Her Cuma bir ayet sallıyorum' diye söylemek hem ayeti hafife almaktır, gırgır etmektir, bu küfürdür" dedi.

KUR'AN-I KERİM'DEN BAKARA SURESİNİ OKUDU
Bakara Suresi'nin Kur'an-ı Kerim'de var olan 114 sureden bir sure olduğunu ifade eden Özkes, "Bu sure genellikle iman ile küfür üzerinde durur. ‘Bu Bakara iyi makara' diyerek Kur'an-ı Kerim'in Bakara suresine 'iyi makara' demek küfürdür." diye konuştu.

Yanında getirdiği Kur'an-ı Kerim'den Bakara Suresi'ni okuyan Özkes, "Bakınız Kur'an-ı Kerim'de Bakara Suresinin 14. ve 15. ayetlerinde Cenabı Allah ne diyor, ‘Bu münafıklar müminlerle karşılaştıklarında biz de iman ettik derler. Kendilerini saptıran şeytanları ile baş başa kaldıklarında ise biz sizinle beraberiz, biz müminlerle sadece alay ediyoruz derler' ne kadar da örtüşüyor değil mi?” diye konuştu.

"ALLAH'IN AYETLERİYLE ALAY EDİLDİ"
Allah'ın ayetleriyle alay edildiğini kaydeden Özkes, "Allah ayetleriyle gır gır geçiliyor, Allah'ın ayetleri makaraya alınıyor. Ama dini imanı, cami Kur'an-ı dilinden düşürmeyenlerden çıt çıkmıyor. Alenen küfür olan bir konuda sessiz kalmak da küfürdür" dedi.

Son Güncelleme: 20.03.2014 00:01