“Bizi uyuşturucuyla yıkmak isteyenlere karşı uyanık olalım”

Vali Necmeddin Kılıç, "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Çorum’da uyuşturucu ve madde bağımlısı sayısının düşük olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ancak bu risk her an hepimizi tehdit etmektedir. Bu tehdide karşı Emniyet ve Jandarma Teşkilatımızın verdiği başarılı mücadeleye, ailelerimiz başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri de katılmalıdır.” dedi.

Güncel 29.06.2017, 21:43
627
“Bizi uyuşturucuyla yıkmak isteyenlere karşı uyanık olalım”

Vali Kılıç, Türkiye’ye dış güçler tarafından sürekli zarar verilmek istendiğini hatırlatarak, “Darbeyle bu ülkeye zarar veremeyen hainler bizi uyuşturucu ile yıkmak istiyor. Bu konuda herkesin uyanık olması lâzım. Okul önlerinde uyuşturucu satan aşağılıkları herkesin ihbar etmesini istiyorum. Kimse o aşağılıkların suçuna ortak olup gençlerimizi zehirlemeye kalkışmasın. Artık uyuşturucuyla topyekûn mücadele etmek için ayağa kalkmalıyız.” diye konuştu.

Çorum’da uyuşturucu bağımlısı sayısının yok denecek kadar az olduğunu, uçucu madde bağımlısı sayısının ise bir elin parmakları kadar bulunduğunu dile getiren Vali Kılıç, “Ancak bu konuda büyük bir tehdit vardır. Bu tehdide karşı ilimizde her türlü önlem ve mücadeleyi tüm kurumlarımızla birlikte sürdürüyoruz. İstiklâl Savaşı’nda ve terörle mücadelede en çok şehit veren illerden biri olan Çorum, bu sinsi tehdidi de topyekûn bertaraf edecektir.” ifadelerini kullandı.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@