“Bizden olsuncu anlayış geride bırakılmalı”

Genel Sağlık İş Sendikası Çorum İl Temsilcisi Yalçın Çiftçi, Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli personelleri usulsüz ve hukuksuz yolla işe alacağını iddia etti.

Güncel 16.05.2019, 19:19
328
“Bizden olsuncu anlayış geride bırakılmalı”

Çiftçi konuşmasında, “Sağlık Bakanlığı tarafından Sözleşmeli Sağlık Personeli Yerleştirme ile Sözlü Sınav Usul ve Esasları yayınlanmıştır. Genel Sağlık İş olarak sözde ‘usul ve esaslar’ diye belirtilen bu aldatmacayı yargıya taşıyoruz. Devletin işleyişinde hak ve adaletin tek kriter olması, hizmetlerin yürütülmesinde liyakat ve yeterlilik temel alınmasını gerekirken, siyasi iktidar adam kayırmacı, bizden olsuncu anlayışı esas almaktadır. Genel Sağlık-İş olarak iktidara yakın olanın değil, çalışkan ve liyakatli olanın hak ettiği yerlere gelmesi gerektiğini savunduk.

Dedik ki objektif, denetlenebilir, hesap verilebilir olun, hukukun üstünlüğünün yerine bir şey koymaya çalışmayın, hak ve hukuktan başka yol yoktur, aramayın, usulsüz ve hukuksuz iş yapmayın, özveri ile çalışan binlerce sağlık emekçisini ayırmayın, ayrıştırmayın, küstürmeyin.

Ama görülmektedir ki, bu durum halen devam ediyor ve Genel Sağlık-İş’e yine yargı yolu, yine mahkeme koridorları görünüyor.

Kimse bıkıp, umutsuzluğa kapılıp mücadelemizden vazgeçeceğimizi beklemesin. Yolumuz Atatürk’ün yoludur. Yolumuz çağdaş Türkiye yoludur.

Hukuksuzluğun ve adam kayırmacılığın önüne kendimizi siper ediyor ve tüm emekçiler adına ‘sözlü sınav’ aldatmacasının tamamını yargıya taşıyoruz. Aklımızla dalga geçilmesini kınıyoruz. Hangi yöntemle kimlerin nerelere getirilmek istendiğini biliyoruz. İnanıyoruz ki yargı size yine dur diyecek, hukuksuzluğa hayır diyecek ve biz sizin takipçiniz olacağız” ifadelerine yer verdi. (Haber merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@