“Birey, kendisini ve dünyayı tanıyarak mesleğini seçmeli”

Demer Koleji öğrencilerine yönelik olarak, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen sağlık meslekleri tanıtım seminerinin ardından, Rehberlik Servisi tarafından konuya ilişkin değerlendirmeleri kapsayan bir açıklama yapıldı.

Güncel 22.03.2019, 00:36
194
“Birey, kendisini ve dünyayı tanıyarak mesleğini seçmeli”

Demer Koleji Rehberlik Servisi’nin açıklamasında şöyle denildi:

“Öncelikle eğitimi ticari kaygılarla devam ettirmeden yalnızca eğitim misyonu üzerinden;öğrenci ve veli odaklı bir disiplin anlayışı içerisinde ,Çorum’un eğitim kalitesi noktasında hak ettiği noktaya ulaşabilmesi için çaba göstermeye devam ediyoruz.

Mesleki rehberlik kapsamında, gerek sağlık sektörünü, gerekse sanayi kollarına dayalı meslek alanlarının iş dünyasındaki yansımalarını, öğrencilere sunmaya devam etmekteyiz. Bu çalışmalar öğrencinin kariyer planlamasını hızlandırmasına da yardımcı olmaktadır.

Doğru tercihin, sağlıklı bir geleceği etkilediğini, mutlu bir toplumun üretkenlikten geçtiğini, mesleki doyumun da ülke ekonomisine sağlayacağı katkı anlayışı eğitim vizyonumuza ışık tutmaktadır. Bu çerçevede önce bireyin kendisini tanıması, sonra da bireyin dış dünyayı tanıyarak kendine uygun mesleği tanımasına fırsat yaratacak rehberlik hizmetleri öğrenciye sunulmaktadır.

Demer’in 23 yıllık tecrübesi ve başarı odaklı eğitim felsefesi ile değer ve bilim eksenli eğitim anlayışı kurumsal vizyon olmaya devam edecektir.

Sağlık sektörünün uygulama alanları olan ve meslek tercihinde her zaman ön planda olan disiplinleri öğrencilerimizle buluşturduk ve buluşturmaya devam edeceğiz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
15°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@