“Bir ülkenin demokrasisi, gönüllü kuruluşları kadardır”

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, 19 Şubat Dünya Gönüllü Kuruluşlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında gönüllü kuruluşların, insanların "Evrensel İyiyi" büyütmek için gönüllü olarak maddi ya da manevi değerlerini birleştirerek kurdukları, üye oldukları ve karşılık beklemeksizin çalıştıkları kuruluşlar olduğunu ifade etti.

Güncel 20.02.2019, 20:18
270
“Bir ülkenin demokrasisi, gönüllü kuruluşları kadardır”

Kamu ve özel sektörün dünyayı ve insanlığı telafisi olanaksız bir şekilde tükettiğini anlatan Emir, bu katliama ve yok oluşa karşı sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir bir dünya sloganı ile direnen ve dünyayı sevgi İle saran yegâne örgütün, gönüllü kuruluşlar olduğunu anlattı.

Gönüllü kuruluşların, bu ve gelecek yüzyılların inşasında tartışmasız, yaşamsal katkıları bulunduğunu dile getiren Av. Cemal Emir, bu açıdan evrensel düzeyde birlikteliklerini sağlamak, ortak dil, etik ve hatta fiili merkezlerini oluşturmak gerektiğini söyledi.

Cemal Emir, “Kendilerini, amaçlarını ve ürettiklerini dünyaya tanıtmak, paylaşmak için böyle bir merkez kurmak insanlık adına yaşamsal zorunluluktur. Bu merkez en kısa sürede kurulmalı, adı Dünya Gönüllü Kuruluşlar Genel Sekreterliği ve merkezi de Ankara olmalıdır.

Gönüllü Kuruluşlar, umut, sevgi, bilgi, çalışma ve sabır dışında hiçbir yola başvurmadan adil bir dünya kurmak için çalışacaktır.

Gönüllü Kuruluşların, BM binası kadar binası ve parası olmayabilir. Ancak evren var oldukça, onur ve sevgiden örülü yıkılmayacak, yok olmayacak mabedi olacaktır. Gönüllü Kuruluşlar Günü’nün yukarıdaki anlamı ile insanlık yararına umutlarımızı büyüteceğine ve gönüllü kuruluşlar çağını başlatacağına inanıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@