Beton parlatma Çorum’da

Türkiye’nin birkaç yıl önce tanıştığı bu çalışmanın her geçen gün yaygınlaştığına, ülkede bulunan 4 firmadan biri olduklarına dikkat çeken Çolakoğlu Beton Parlatma temsilcisi Dilber Çolak Taş, çevre dostu uygulamanın fabrika, otopark, alış veriş merkezleri, saha betonları, üretim tesisleri, gıda fabrikaları, depo, okul, hastane, spor salonları, ev ve ofis gibi yerlerde yapılabildiğini kaydetti.

Güncel 25.09.2014, 22:08 25.09.2014, 22:08
2847
Beton parlatma Çorum’da
Tüm dünyada yıllardır kullanılan ancak Türkiye’nin birkaç yıl önce tanıştığı beton parlatma sistemi her geçen gün gelişiyor. Türkiye’de bulunan 4 firmadan biri ise Çorum’da hizmet vermeye başladı.

23 yıldır Çorum’da inşaat sektöründe hizmet veren Hüseyin Çolak’ın sahibi olduğu Çolakoğlu Ticaret ve Salim Çolak’ın sahibi olduğu Birlik Nakliyat firmalarının ortak olarak kurduğu Çolakoğlu Beton Parlatma ve Uygulama Şirketi Çorumluların hizmetine girdi. Türkiye’nin yakın bir tarihte tanıştığı uygulamaya firmalar büyük ilgi göstermeye başladı.

Firma temsilcisi Dilber Çolak Taş, daha önce Ünye Çakmaklar Fındık Fabrikası,Çorum Dalyan Makina, İstanbul Parktürk Otopark işletmeleri,Bursa SYK Tekstil, Denizli Şişecam, Çorum Karaoğlan Restaurant gibi firmaların zeminlerini yaptıklarını belirterek yeni çalışmalarının Greyder’in Çorum’da yeni kurduğu ayakkabı fabrikasında devam ettiğini bildirdi.

Bu çalışma ile hem insanların ceplerinin yükünü, hem de binanın yükünü azalttıklarını kaydeden Dilber Çolak Taş, “Bu yaptığımız çalışma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Alternatif zemin kaplama malzemeleriyle kıyaslandığında çok daha dayanıklıdır. Çünkü beton parlatma uygulaması bir yüzey kaplama malzemesi değil, beton zeminin işlenmesiyle elde edilen bir üründür” dedi.

Türkiye’nin birkaç yıl önce tanıştığı bu çalışmanın her geçen gün yaygınlaştığına, ülkede bulunan 4 firmadan biri olduklarına dikkat çeken Çolakoğlu Beton Parlatma firma temsilcisi Dilber Çolak Taş, şuanda çalışmalarının Greyder firmasının Ankara yolunda devam eden yeni binasında devam ettiğini söyledi.

“Yetersiz perdah yapılan, perdahlı alanları bozulan ve perdah yapılamayan beton zeminlerinize, epoksi veya poliüretan kaplama için zemin hazırlaması yapılır. Bu işlem Lavina Silim makinalara ile betonun durumuna göre metal elmaslarla birkaç aşamada hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılır. İşlediğimiz bu beton yüzeyde, hem kaplama daha iyi tutunur hem de kullanılan malzeme israfı azalmaktadır” diye konuşan, Taş, bu çalışmaların fabrika, otopark, alış veriş merkezleri, saha betonları, üretim tesisleri, gıda fabrikaları, depo, okul, hastane, spor salonları, ev ve ofis gibi yerlerde yapıldığına dikkat çekti.

Beton parlatmanın çevre dostu, binalara yük getirmeyen ve hiçbir şekilde sağlığa zararlı ürünler içermediğini, kalifiye elemanlarla bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Dilber Çolak Taş, Türkiye’de yeni olan ve her geçen gün yaygınlaşan beton parlatma firmaları arasında Çolakoğlu Beton Parlatma Tic. A.Ş.’nin Amerika’da son 10 yıldır çok yaygın olarak kullanılan endüstriyel zemin işini Türkiye de ilk faaliyete geçiren firma olduğunu, teknolojinin son ürünlerini uygulamalarında kullanarak öncülük etmeyi prensip olarak benimsediklerini açıkladı.

Kullandıkları teknoloji hakkında bilgi vererek beton parlatma zemin hazırlama, yarı mat parlatma, beton honlama, beton parlatma, seal, beton renklendirme uygulamasıyla ilgili bilgi veren Taş, sistemin alternatif zemin kaplama malzemeleriyle kıyaslandığında daha dayanıklı olduğunu, NFSI ( National Floor Safety Institute ) standartlarını fazlasıyla karşıladığını, dayanım süresinin zeminde kullanılan betonun kalitesiyle orantılı olduğunu, zemin temizliğinin kolaylaştığını, uygulama sırasında zeminin kullanılmaya devam edilebildiğini ve CHPS ( Collaborative for High Performance Schools ) sertifikasını desteklediğini sözlerine ekledi.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@