12 Mart 2014 Çarşamba 21:49
“Berkin’i öldürenler iki tarafta da hesabını verecek”

Berkin Elvan’ın polisin sıktığı gaz fişeğinin başına çarpması nedeniyle tedavi gördüğü 269 günün ardından hayata gözlerini kapaması nedeniyle basın açıklamasında bulunan ADD Çorum Gençliği, hem Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacaklarını hem de demokrasi karşıtı güçlerin saldırılarına karşı bağımsızlıktan, ülke bütünlüğünden ve demokratik Cumhuriyetten yana tavırlarını sürdüreceklerini ifade etti.

ADD İl Binası’nda yapılan basın toplantısında gençler adına konuşan Melih Boran, Berkin Elvan’ı çocuk yaşta öldürenlerin her iki dünyada da bunun hesabını vereceklerini ifade etti.

Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert , İrfan Tuna, Medeni Yıldırım ve Ahmet Atakan’ın ardından polisin sıktığı gaz fişeğiyle vurulan ve 269 gün direnen Berkin Elvan’ın yaşam savaşını kaybettiğini belirten Boran, “Çocuklar uyurken susulur ölürken değil. Taşına, toprağına, suyuna, ağacına, parkına kısaca yurduna sahip çıktığı ve en sıradan demokratik tepkisini gösterdiği için can verenler bir tarafta trilyonu 3-5 kuruş sayan, yatak odalarında para sayma makineleri ve para kasaları bulunduranlar, iki memurun emekli ikramiyesi kadar kaldıkları rezidansa kira ödeyenler, ayakkabı kutularında dolar saklayanlar, hükümet yetkilileri ile 15 dakika görüşme karşılığı 500 bin lira ödeyen ve ödetenler. Kısaca sizin çocuklarınız çalıyor bizimkiler ölüyor” dedi. Gezi parkının baskıyla susturma girişimlerine karşı Türk halkının direncinin simgesi olduğunu anlatan Melih Boran, Gezi Parkı ile Türk Ulusunun kendisine biçilen gömleğe sokulamayacağını göstermiş ve kanıtlamış olduğunu söyledi.

Boran, “Biz Atatürkçü Gençlik olarak hem Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkacak hem de demokrasi karşıtı güçlerin saldırılarına karşı bağımsızlıktan, ülke bütünlüğünden ve demokratik Cumhuriyetten yana tavrımızı sürdürecek, yolsuzluğa, kumpasçılığa, yiyiciliğe karşı direneceğiz Cumhuriyetin tahrip edilen kurumlarını ve ahlakını tekrar kuracağız” dedi.
(Erkan BAYATLI)


Son Güncelleme: 12.03.2014 22:42