“Benim öyle devasa, çılgın projelerim yok, halkın parasını boşa harcattırmam”

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Yüksek Harita Mühendisi Dr. Bilgi Terlemezoğlu, “Mega-çılgın projelerim yok, halkın parasını boşa harcayacak, halkın zararına olacak hiçbir projem yok. Benim en büyük projem gönül projesidir. Köylerimizle, ilçelerimizle, mahallelerimizle, halkımızın sevgi-kardeşlik-birlik ve beraberlik içerisinde örnek bir il oluşturulacak projelerim var” dedi.

Güncel 25.03.2019, 23:57 25.03.2019, 23:58
778
“Benim öyle devasa, çılgın projelerim yok, halkın parasını boşa harcattırmam”

Muhabirimiz Yusuf Çınar’ın konuğu olan Terlemezoğlu, neden aday olduğu, seçim döneminde yaptığı çalışmalar ve seçilmesi halinde gerçekleştireceği icraatlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“HER ALANDA GELİŞMİŞ BİR TOPLUM OLMALIYIZ”

Konuşmasına “Atatürkçü birisiyim ve idealist, yardımlaşmayı seven bir kişiliğe sahibim” diyerek başlayan Terlemezoğlu, bütün enerjisini Çanakkale Savaşı, Kurtuluş savaşlarından (1. İnönü, 2. İnönü, Kütahya-Eskişehir Savaşları, Sakarya Meydan Muhaberesi, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi) aldığını belirterek, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının savunucularından birisi olduğunu söylüyor.

Terlemezoğlu, “Bu düşüncelerim doğrultusunda, çağdaş, modern, her alanda gelişmiş, sosyal ve demokratik bir toplum olmamız gerektiğine inanıyorum. Atam ve düşünce arkadaşları biz gençlere bir görev verdiler. Bu görevi yerine getirmek geçmişteki varlık savaşlarımıza katılmak kadar önemlidir diye düşünüyorum. Maalesef ülkemiz son 70 yılda büyük sıkıntılar yaşadı ve gelişmiş ülkelerin gerisinde kaldı. Dünyadaki tüm bilimsel ve teknolojik gelişmeleri hep 50 yıl geriden takip ediyoruz. Bize düşen görev ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine getirmek ve çağı yakalamaktır. Belediyeler bu görevi yerine getirmek için en uygun kurumlardır” diyerek, yıllardır bu düşünceler ile yaşadığını, hayaller kurduğunu, projeler ürettiğini, kendini geliştirdiğini ve kendisini hazır hissettiğinde de Belediye Başkanlığı Adaylığı için harekete geçtiğini dile getiriyor.

“BELEDİYE BAŞKANI HER ALANDAN SORUMLU OLMALI”

“Bilgi Terlemezoğlunun farkı ne?” dediğimizde bu sorunun cevabının kendisinde olmadığını ifade eden Terlemezoğlu, “Benim farklı olduğumu beni tanıyanlar söylemeli ama kendi bakış açımdan cevap verirsem; ben belediye başkanının her alandan sorumlu, en yetkili kişi olduğunu düşünüyorum. Örneğin bir belediye başkanı sanattan, teknolojiden, bilimden, sağlıktan, eğitimden, tarımdan, hayvancılıktan, madenden, enerjiden, ekonomiden, inşaattan, altyapıdan, turizmden, spordan, tarihinden, geleceğinden, sosyal ve kültürel yaşamdan sorumludur” diyor.

Maalesef kendisi gibi düşünen belediye başkanının çok az olduğunu belirten Terlemezoğlu, “Belediyecilik şov, kişisel çıkar, adam kayırma, park-bahçe-yol-kaldırım yapma, rant, adamına iş verme, inşaat, imar, altyapı, su, çöp ve temizlik gibi alt başlıklarda sıkışmış durumda. Benim belediyecilik tanımım da, halkın da yönetime ortak olduğu, sivil toplumların, muhtarların, toplumun ileri gelenlerin düşüncelerine önem verildiği, ulaşılabilir, eşit, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışı vardır” ifadelerini kullanarak, bir belediye başkanının her alandan sorumlu olması gerektiğini ifade ediyor.

ÇORUM’A VAADLERİ

Bütünşehir kalarak büyükşehir mantığı ile bir yönetim vadettiğini kaydeden Terlemezoğlu, “Örneğin Çorum merkez ilçe ile birlikte diğer ilçeleri, köy ve mahalleleri ayağa kaldıracak bir yönetim vadediyorum. Köylümüz köyünde, mahalle halkının mahallesinde, ilçe halkının ilçesinde yaşayacağı, her türlü imkâna kavuşacağı bir belediyecilik vadediyorum. Buradan şu anlaşılmasın, ben asla bir ilçenin belediye başkanının yetkisine karışmayacağım. Tam aksine ben hangi partili olursa olsun tüm ilçe belediye başkanlarının abisi, kardeşi olacağım ve onlarla birlikte örnek bir il yaratalım diyorum. Kısaca ben il merkezine talip değilim ben il sınırları içerisindeki tüm yönetime talibim. Seçildiğim ilk gün parti rozetimi çıkarıp Türk Bayrağı rozetini yakama takacağım. Görev sürem sona erdiğinde Çorum’a ismimi bırakacağım” diyor.

“HALKIN PARASINI BOŞA HARCATMAM”

Kendisinin mega-çılgın denilebilecek projelerinin bulunmadığını dile getiren Terlemezoğlu, “Halkın parasını boşa harcayacak, halkın zararına olacak hiçbir projem yok. Benim en büyük projem gönül projelerim var. Köylerimizle, ilçelerimizle, mahallelerimizle, halkımızın sevgi-kardeşlik-birlik ve beraberlik içerisinde örnek bir il oluşturmaktır. Sevgili Atam ‘Birlik ve beraberlik ölümden gayri her şeyi yener’ demiştir. Projelerimin hepsi yapılabilir, halkın her kesimine dokunan, halkın menfaatlerine olan, her yaş gurubuna hitap eden, her kesimin onayını alan, aklıselim, sevgi dolu, mutluluk taşıyan projelerdir” dedi.

İŞTE TERLEMEZOĞLU’NUN PROJELERİ

İYİ Parti Adayı Terlemezoğlu, projeleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Gazi ve İnönü caddeleri trafiğe kapatılacak, yeni bir Beyoğlu sokağı yaratılacak, halkımızın rahatça dolaşabileceği, eğlenebileceği bir ortam oluşturulacak, planlı-katlı otoparklar ile tüm sokak ve caddeler araç parkından kurtulacak.

Ekolojik kreş (3-6 yaş gurubundaki çocukların tarım ve hayvancılık yaparak doğada eğitim almaları), yaşını almış 70 yaş üstü kreş (evde canı sıkılan, hayata tutunmak isteyen büyüklerimizin gündüz vakit geçirebilecekleri okullar) açılacak.

Öğrenci yurdu ile huzur evlerinin ortak kampüs alanında yaşamaları (büyüklerimizi hayata bağlı tutmak, küçüklerimizi geleceğe hazırlamak) sağlanacak.

Öğrenci evlerinden atık su parası alınmayacak, 15 yaş altı, hasta, engelli ve yardıma muhtaç insanların ve 65 üstü insanlarımızın tüm ulaşımları ücretsiz olacak.

İlk kez doğum yapan annenin annelik eğitiminin verilmesi, doğum paketi hazırlanması, ilk 3 ay bebeğin sağlık hizmetinin evinde ücretsiz verilmesi sağlanacak.

Her mahalleye Bilgi Ofisleri açılacak (halkımız bu ofislerden şikayet-talep-öneri-eleştirilerini belediyeye ve başkana direk iletebilecek, 15 gün içinde olumlu-olumsuz cevap alabilecek), kültür merkezleri (konferans-tiyatro salonu, kütüphanesi, otoparkı, laboratuvarları olan) yapılacak.

Çorumsporumuzu 3 yıl içinde 1.lige çıkartacağız ve ilçelerimizin takımlarından oluşan futbol akademisi oluşturulacak.

Tarihi dokularımızı korunacak, ilimize has yapılaşmaya ağırlık verilecek, dikey yapılaşmaya izin verilmeyecek, yatay yapılaşma teşvik edilecek.

Gerek tarihi dokularımızla gerek futbol takımımızla gerekse sanat-sosyal ve kültürel yaşantımızla turizmimizi canlandıracak.

Bilimsel yarışma, makale, patent, araştırma ile bilişim vadisi oluşturacak. 24 saat (ulaşımıyla, esnafıyla, öğrencisiyle, halkıyla, kütüphanesiyle v,b,) yaşayan canlı şehir oluşturacak.

cadde ve sokak kamera sistemi ile gözetlenecek ve güvenli bir şehir yaşantısı sağlanacak. Market zincirleri çevre yolu etrafına teşvik edilecek, yeni bir ruhsat verilmeyecek.

Suriyeli aileler halkın içinden alınacak ve şehir dışında şehir yerine yakın bir yerde yaşam alanına taşınacak. Açık halk pazarları kapalı halk pazarlarına dönüştürülecek, çatı kısımlarına güneş enerji panelleri konulacak.

Şehir merkezine yakın tarım arazileri meyve bahçelerine dönüştürülecek, böylece yeşil alan artırılacak, tarım arazileri korunacak.

Bunun gibi daha sayamadığımı birçok projelerim var. Bunlar saymakla bitmez ama özetlenirse, sosyal ve kültürel hizmetler kar amacı gütmeyecek, ilimizin öz kaynakları ile üretime ağırlık verilecek, bunlar lokomatif görevi görecek, kazanç eşit paylaşılacak. Elde edilen gelir ile bilime, sanata, teknolojiye, sağlığa, eğitime, kültüre, geleceğe kaynak yaratılacaktır.”

“ÖZ GEÇMİŞİM GELECEĞİMİN IŞIĞIDIR”

Bunun bir yerel seçim olduğunu ve bu seçimde particiliğin bir kenara bırakılması gerektiğini anlatan Terlemezoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Ben dahil 6 aday var. Hepsinin özgeçmişine, konuşmasına, düşüncelerine, ideallerine bakınız. Ben tanıtım broşürüme vaatlerimi yazmadım, öz geçmişimi yazdım. Öz geçmişim benim geleceğimin ışığıdır. Adaylardan hangisini beğenirseniz gönül rahatlığı ile oyunuzu ona veriniz. Asla benim partimin adayı diye bakmayınız, şu kazanacağına bu kazansın diye davranmayınız. Kötünün iyisini değil, iyinin iyisini seçmeye özen gösteriniz. Maalesef sahadan aldığımız bilgilere göre CHP tarafı, AKP tekrar kazanacak, İYİ Parti oyumuzu bölüyor, zaten kazanamayacaklar, bize oy verin, biz kazanalım diyormuş. AKP tarafı ise, CHP 60 bin oy alıyor, bizim oylar İYİ Partiye giderse CHP kazanır diye kara propaganda yapıyorlarmış. İki tarafta bizden çekiniyor. Bizi engellemeye çalışıyor. Ben seçmene şunu diyorum. Benim geçmişimi ve düşüncelerimi beğeniyorsanız arkamda durunuz. Kaybedersem bu aday en iyisiydi bu nedenle Bilgi Başkanı destekledim, kaybetti ama vicdanım, gönlüm rahat diyebilirsiniz, ben kazanırsam bu aday zaten en iyisiydi ve benim oyumla kazandı dersiniz. Özetle, ben il sınırındaki yönetime talibim bu nedenle farklıyım ve ilimizi geleceğe hazırlamak için 31 Martta sana düşen görevi yerine getir kardeşim, abim, ablam diyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:09
Öğle 12:50
İkindi 16:48
Akşam 20:21
Yatsı 22:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 30 63
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 30 49
7. Alanyaspor 30 48
8. Göztepe 30 38
9. Gaziantep FK 30 38
10. Antalyaspor 30 37
11. Kasımpaşa 29 35
12. Gençlerbirliği 30 32
13. Denizlispor 30 32
14. Malatyaspor 30 29
15. Çaykur Rizespor 29 29
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 30 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 31 57
2. Bursaspor 32 55
3. Adana Demirspor 31 54
4. Erzurum BB 31 53
5. Akhisar Bld.Spor 31 51
6. Fatih Karagümrük 31 50
7. Altay 31 50
8. Ümraniye 31 44
9. Keçiörengücü 31 44
10. Giresunspor 31 44
11. Menemen Belediyespor 32 42
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 32 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 31 24
17. Adanaspor 32 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 32 86
2. Man City 32 66
3. Leicester City 33 58
4. Chelsea 33 57
5. M. United 33 55
6. Wolverhampton 33 52
7. Arsenal 33 49
8. Sheffield United 32 47
9. Tottenham 32 45
10. Burnley 32 45
11. Everton 32 44
12. Newcastle 32 42
13. Crystal Palace 33 42
14. Southampton 32 40
15. Brighton 33 36
16. West Ham 32 30
17. Watford 33 28
18. Aston Villa 32 27
19. Bournemouth 33 27
20. Norwich City 33 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 33 74
2. Barcelona 33 70
3. Atletico Madrid 34 62
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 33 54
6. Getafe 33 52
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 33 48
9. Valencia 34 47
10. Granada 34 47
11. Osasuna 33 44
12. Levante 33 42
13. Real Valladolid 34 39
14. Real Betis 34 38
15. Deportivo Alaves 34 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 34 35
18. Mallorca 34 29
19. Leganés 33 25
20. Espanyol 33 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@