23 Şubat 2014 Pazar 21:55
“Belediye’yi de kenti de halk yönetmeli”
Ziyarete HDP İl Eşbaşkanı Av. Abdulkadir Yıldız, HDP Merkez İlçe Başkanı Ümit Küçükbayatlı ve HDP İl Genel Meclisi Adayı Meliha Üşüdür de katıldı.

HDP Belediye Eşbaşkan Adayı Meryem Karataş, muhtarların yetkisinin memurluktan ibaret olduğunu, sorunları da, çözümünü de bildikleri halde çözemediklerini, çünkü çözümün başkalarının iki dudağı arasında olduğunu belirtti. Seçim döneminde partilerin destek istemek ve sorunların çözümü için sürekli muhtarlara gittiğini ifade eden Karataş, “Biz söz vermiyoruz, söz de, karar da size ait. Ayrıca tutulmayan sözlerin bir yaptırımı yok, en azından bu dünyada yok. ‘Belediye de, mahalle de, şehir de sizin, alın, yönetin’ diyoruz. İşte bizi HDP olarak bir tarafa, diğerlerinin hepsini bir tarafa yapan özelliğimiz de burada yatıyor. Diğerlerinin kanaldı, köprüydü, boğazdı, AVM’lerdi bir çok projeleri, çılgın projeleri, hayaldi gerçek olduları çarşaf çarşaf ortalıkta dolaşırken bizim yegane projemiz halkın kendini de, kentini de yönetmesidir. Hayal bile edilemezken gerçek olacak asıl proje bu. Bunu gerçekleştirmek için mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş, tüm bunların doğru olduğunu ve kendilerini gerçekten çok heyecanlandırdığını belirterek, en çok da “Eşbaşkanlık” konusunu merak ettiğini söyledi. HDP İl Eşbaşkanı Yıldız ile Belediye Eşbaşkan Adayı Erdoğan Bolat da sistem hakkında Bölükbaş’a bilgi verdi.
(Aliye ÖNCEL)
Son Güncelleme: 23.02.2014 21:56