Belediye’ye ziyaretçi kısıtlaması

Koronavirüs nedeniyle alınan yeni önlemler kapsamında Başkanlık makamının bulunduğu binaya giriş çıkışlar daha kontrollü hale getirildi.

Güncel 25.08.2020, 22:01
507
Belediye’ye ziyaretçi kısıtlaması

Koronavirüs nedeniyle alınan yeni önlemler kapsamında Başkanlık makamının bulunduğu binaya giriş çıkışlar daha kontrollü hale getirildi.

Belediye olarak vatandaşın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla dezenfekte çalışmalarını 24 saat devam ettiren Belediye ilave tedbirler aldı. Belediye Başkanı Aşgın, iş ve işlemlerin takibi için Belediye’ye gelenler dışında ziyaretçi kabul edilmeyeceğini duyurdu.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkilemeye devam ediyor. Son günlerde artan koronavirüs vakalarına karşı Çorum Belediyesi de tedbirleri titizlikle uygulamaya devam ediyor.

Halkın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla belediye ekiplerince 24 saat devam eden hijyen ve dezenfekte çalışmalarının yanı sıra belediye hizmetlerinin sunulmasıyla ilgili de ilave tedbirler alınıyor. İş ve işlemlerin takibi için Çorum Belediyesi’ne gelen vatandaşların dışında belediye birimlerine ziyaretler de kabul edilmeyecek.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, son günlerde koronavirüs vakalarında görülen artış nedeniyle Çorum Belediyesi olarak bazı yeni tedbirler aldıklarını ifade ederek bu süreçte vatandaşlardan da virüs bulaşma riskine karşı daha hassas davranmalarını istedi.

İçerisinde bulunulan kritik dönemde öncelikli görevlerinin halkın sağlığı olduğunu ifade eden Başkan Aşgın, “Maske, mesafe ve temizlik kuralına mutlaka uymalıyız. Koronavirüsün tamamen ortadan kalkacağı günlere bir an önce ulaşabilmek için tüm hemşehrilerimizi bu konularda daha duyarlı ve sabırlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

“ONLİNE ÖDEME YAPIN” ÇAĞRISI

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, son günlerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle bazı iş ve işlemlerin internet üzerinden online olarak yapılabileceğini söyledi. Vergi ve harç ödemeleri, su faturası tahsilâtı gibi ödemelerin internet üzerinden de gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Aşgın, “Belediye birimlerine gelmeden de yapılabilecek iş ve işlemler internet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bu konuda vatandaşlarımızın daha hassas davranmalarını diliyoruz.” dedi.

İSTEK VE ŞİKAYETLER WHATSAPP  HATTINA

Çorum Belediyesi Whatsapp İhbar Hattından her türlü istek ve şikâyetlerin 24 saat boyunca ilgili birimlere iletilebileceğini vurgulayan Başkan Aşgın, “Bu salgın döneminde hemşehrilerimizden mümkün olduğunca kalabalık yerlerde bulunmamalarını rica ediyoruz. Belediyemizle ilgili tüm istek ve şikâyetler 0501 100 19 19 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaştırılabilir.” dedi.  (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@