05 Mart 2014 Çarşamba 23:26
“Belediye’ye giren çıkan parayı web sitesinden yayınlayacağız”
CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, CHP heyeti ile birlikte Çorum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Muzaffer Yıldırım’a gerçekleştirdiği ziyarette, hesap verebilir bir belediyecilik yapacaklarını söyleyerek, belediyenin girdi ve çıktılarını web sitesinden yayınlayacaklarını söyledi.

Çorum SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım’ı ve yönetimini ziyaret eden CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’a, CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve Belediye Meclis Üyesi adayları da eşlik etti.

Ziyarette ilk açıklamayı CHP Milletvekili Tufan Köse yaptı. Köse, 30 Mart’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerin yerel seçim olmasının ötesinde çok daha anlamlar yüklenen bir seçim olduğuna değindi. Köse, “Bu seçim, Türkiye’nin geleceğinden kaygı duyan insanlarla yola çıkılan ve sadece Çorum’un değil bütün Türkiye’de öne çıkan bir seçim” dedi. Çorum’un eğitim düzeyi yüksek bir camiasının huzurunda bulunduklarını söyleyen Köse, Kenan Nuhut’un devlet tecrübesiyle, geçmiş çizgisiyle Çorum’un 14 mahallesini kucaklayacak anlayışa sahip bir aday olduğunun altını çizdi.

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas ise, “30 Mart’ta bizlere hizmet edecek, halkına hizmet edecek, halkını baş tacı edecek yerel yöneticilerin seçileceği seçimler olacak. Sayın başkanımızın geçmişi bellidir. Yaklaşık 25 yıllık bir bürokratlık geçmişi vardır. Kendisi Halter Federasyonu Başkanlığı yapmış bir spor adamıdır. Türkiye’yi de Çorum’u da yurt dışında takdirle temsil etmiş, Çorum’u ve ismini duyurmuş birisidir. Kenan Nuhut, kendisine oy versin ya da vermesin 31 Mart’tan itibaren herkesin belediye başkanı olacaktır” dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ise, Çorum’a ve Çorumlu yöneticilere yakışan modern bir binaya sahip oldukları için SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım’ı kutlayarak konuşmasına başladı. Nuhut, “Kendi memleketini çok seven bir kardeşiniz olarak yıllardır Çorum’un hak ettiği noktada olmadığını görüyorum. Çorumlu iş adamları ve muhasebecileri olarak Çorum’un durumunu herkesten çok daha iyi biliyorsunuz. Çorum’a katkı sağlayanları defterlerinizde tet tek tutuyorsunuz. Çorum’a katkı sağlayanların defterlerini tutanlar olarak Çorum’a şehircilik anlamında da hiçbir şey verilmediğini sizler de bizlerde görüyoruz. Takım arkadaşlarımla şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile herkesi kucaklayan, görüşü ve inancı ne olursa olsun herkesi bir araya getirebilecek bir belediyecilik anlayışı ile insan odaklı bir belediyecilik anlayışı ile yola çıktık” diyerek, belediyeye giren paralarla çıkan paraların web sitesinden yayınlayan ve daima hesap verebilir bir belediyecilik yapacaklarından kimsenin şüphe duymaması gerektiğini ifade etti.

SMMMO Başkanı Muzaffer Yıldırım ise, Avrupa Birliği’ne meslek camiası olarak girdiklerini söyleyerek, seçimlerde Çorum’a yapılacak hizmetlerde Kenan Nuhut’a ve CHP’ye başarılar diledi. Yıldırım, seçilen kim olursa olsun, Çorum’un belediye başkanı olacak adayla diyalog ve iş birliği içinde olacaklarını kaydetti.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 05.03.2014 23:26