Belediye'ye 5 yeni müdürlük daha

Yeni müdürlüklerin kurulmasıyla ilgili olarak Meclis üyelerine kapsamlı bilgi veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesinin 28 müdürlük kurma hakkının bulunduğunu ifade ederek, ihtiyaca binaen 5 yeni müdürlük kurma kararı aldıklarını bildirdi. Çorum’un gelişip büyümesine paralel olarak Çorum Belediyesi’nin de gelişip büyüdüğünü dile getiren Külcü, bu büyüleye paralel olarak belediyede yeni müdürlükler kurulmasına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Güncel 09.10.2014, 02:58 09.10.2014, 02:59
982
Belediye'ye 5 yeni müdürlük daha
Çorum Belediyesi bünyesine 5 yeni müdürlük daha katıldı. Belediye Meclisi’nin dün yapılan Ekim ayı oturumunda Etüt-Proje, Yapı Kontrol, Spor İşleri, Tesisler ve Strateji Geliştirme adı altında beş yeni müdürlük kurulmasına karar verildi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni kurulan müdürlüklerle ilgili Meclis üyelerine bilgi verdi. Belediye olarak 28 müdürlük kurma hakkına sahip olduklarını, şuan ihtiyaç nedeniyle 5 müdürlük kurmaya karar verdiklerini belirten Külcü, “Şehir büyürken belediye de büyüyor. İmkânlar ve ihtiyaçlar yeni durumlar yaratıyor. Bu yeni durumlara cevap verebilmek adına yeni müdürlükler kurmamız gerekiyor” dedi.

Etüt Proje Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün yükünün azaltılmasının amaçlandığını kaydeden Külcü, “Yeni Çorum, Etüt Proje Müdürlüğü ile inşa edilecek” ifadesini kullandı.

Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün ise İmar İşleri Müdürlüğü’nün içerisinden çıktığını ifade eden Külcü, söz konusu müdürlüğün şehrin imarı ve estetiği açısından faydalı işlerin altına imza atacağını söyledi.

Külcü’nün Spor İşleri, Tesisler ve Strateji Geliştirme müdürlükleri ile ilgili de detaylı bilgi vermesinin ardından ilgili gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@