11 Şubat 2014 Salı 22:38
Belediyelere araç desteği
Toplantıya, Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Cahit Bağcı da katıldı. Öte yandan, Bakanlığın Belediyelere ve Yerel İdarelere yapmış olduğu desteklemeler Çorum’da devam ediyor.

Toplantı ile ilgili AKP Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun verdiği bilgiye göre, çevre kirliliğinin giderilmesi yönünde yapılan çalışmalar kapsamında; atık su arıtma ve kanalizasyon tesisleri, çöp-yol süpürme araçları, vidanjör aracı, çöp konteynırları, ilaçlama makineleri vb. gibi yardımların devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bugün dağıttığı 229 adet çöp toplama, denetim aracı içerisinde; Alaca ve Laçin Belediyesi’ne çöp toplama aracı, Dodurga, Arifegazili ve Oğuzlar Belediyesine yol süpürme aracı, Karahacip Belediyesi’ne ise vidanjör aracı teslim edildi. 30 Mart Yerel Seçimler sonrası kapanacak belde belediyelerinin makine ekipmanlarının ise İl Özel İdarelerine devri sağlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın şartlı nakdi yardımından Çorum Belediyeleri ve Yerel Yönetimler 2011–2013 yıllarında yaklaşık 8,5 milyon TL’lik destek aldı. Ayrıca bakanlığın 5543 sayılı İskan Kanununun 16. Maddesi kapsamında 8 köyde (567 aileyi ilgilendiren) iskan çalışmaları devam ediyor, 462 konut tamamlandı, 47 konutun ise çalışmaları sürüyor. Çorum’a toplamda 13 milyon TL’lik yatırım yapıldı.”
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 12.02.2014 16:29