Belediye’den “Müslüman Kimliği ve Dünyevileşme” Sempozyumu

Çorum Belediyesi, altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra kültür sanat etkinliklerini de aksatmaksızın tüm hızıyla sürdürüyor.

Güncel 18.10.2014, 01:32 18.10.2014, 01:33
554
Belediye’den “Müslüman Kimliği ve Dünyevileşme” Sempozyumu
Çorum Belediyesi, altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra kültür sanat etkinliklerini de aksatmaksızın tüm hızıyla sürdürüyor.

Belediye bu kapsamda İslami İlimler Dergisi ile birlikte “Müslüman Kimliği ve Dünyevileşme” isimli bir sempozyum düzenliyor. Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda bugün ve yarın Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek olan oturumlarda ülkemizin önde gelen bilim adamları tebliğ sunacak. Açılışı bugün saat 09.30’da yapılacak olan sempozyumla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Muzaffer Külcü, tüm Çorum halkını iki gün boyunca sempozyumda sunulacak olan tebliğleri dinlemeye davet etti.

Gazeteci-yazar Yusuf Kaplan, yazar Cihan Aktaş, Diyanet İşleri Stratejik Daire Başkanı Dr. Necdet Subaşı, Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu, Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez, Prof. Dr. Mustafa Tekin, Prof. Dr. Burhanettin Tatar, Prof. Dr. Mesut Okumuş, Prof. Dr. Mehmet Evkuran, Prof. Dr. Burhanettin Can, Doç. Dr. Hakan Olgun, Doç. Dr. İhsan Toker, Yrd. Doç. Dr. Şevket Kotan, yazarlar Suheyb Öğüt, Asım Öz ve Ercan Yıldırım ile Hatice Vicdan Tekin’in tebliğ sunacağı sempozyumun bu alanda çalışan araştırmacılar ve bilim adamlarına önemli fikirler vereceğine inandığını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, sempozyumda sunulan bildirilerin daha sonra kitap haline getirilerek bilim dünyasının istifadesine sunulacağının altını çizdi.

Çorum Belediye Başkanı Külcü, sempozyuma tüm Çorum halkını davet etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@