Belediye’den engelliler günü etkinliği

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir program düzenledi. Programda danstan müziğe, şiirden resme kadar engelli öğrencilerin maharetleri izleyenleri hayran bıraktı.

Güncel 03.12.2016, 13:09 03.12.2016, 13:16
1712
Belediye’den engelliler günü etkinliği

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, engelli vatandaşlara karşı daha duyarlı olunması gerektiğini belirterek, asıl önemli olanın insanların zihinlerindeki engelleri kaldırmak olduğunu söyledi.

Türkiye’de her 100 evden 5’inde engelli bir bireyin yer aldığının altını çizen Zeki Gül, “Her insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımıza karşı yapılan olumsuz yaklaşımlar onları üzmekte ve kırmaktadır.” dedi.

ENGELSİZ GÖSTERİ SERGİLEDİLER

Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla kendilerine fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini herkese gösterdi. Öğrenciler, oyunlar oynayıp şarkılar söyledi.

Engelli öğrenciler, sahneledikleri gösterilerle izleyenleri tebessüm ettirirken kimi zaman duygusal anlar da yaşattı. Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden Arap Murat Akkoyunluoğlu’nun, merkez öğrencilerinden Bekir Madan’ın kaleme aldığı “Kardeşim” isimli şiirini seslendirdiği sırada salonda bulunanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@