Belediye’de itfaiyeci olmaya hak kazanan isimler açıklandı

Çorum Belediyesi’nin kadrosuna katacağı 9 itfaiye eri alımı için sonuçlar açıklandı.

Güncel 10.12.2019, 21:20
1144
Belediye’de itfaiyeci olmaya hak kazanan isimler açıklandı

Geçtiğimiz günlerde 2’si kadın 43 aday, Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde sözlü mülakat ve uygulamalı sınavdan geçmişti. İtfaiyeci olmak için 41 erkek ve 2 bayan zorlu parkurda ter döktü. Belediye İtfaiye Müdürlüğü bünyesine katacağı 9 kişilik itfaiye kadrosu için toplam 198 kişi başvurdu. KPSS puan sıralamasını başarı ile geçen 43 kişi için sözlü mülakat ve uygulamalı sınav yapıldı. Yapılan müracaatların ardından adaylar dayanıklık testine tabi tutuldu.

İtfaiye bahçesinde düzenlenen ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın da bir süre izlediği parkurda 43 kişi itfaiyeci olabilmek için ter döktü. Komisyon başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü’nün yaptığı mülakatta Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Yetkin Utku Kamuk, Eyüp Aytekin, Ekrem Özer ve Adil Rahmi Balcı komisyon üyesi olarak yer aldı.

Çorum Belediyesi önceki gün sözlü mülakat ve uygulamalı sınavdan başarı ile geçen 9 kişinin itfaiye eri olmaya hak kazandığını duyurdu. Çorum’dan kimsenin katılamadığı sınavda itfaiye eri olmaya hak kazanan isimler şu şekilde açıklandı; “Musa Talha Bozkır 90 puanla birinci olurken, Enes Emre Alıcı 89 puanla ikinci, Sebahattin Ateşal 87 puanla üçüncü, Serdar Yasak 86,918 puanla dördüncü, Erhan Günay 86, 776 puanla beşinci, Mesut Eralp 86, 154 puanla altıncı, Mustafa Yıldız 85, 195 puanla yedinci, Kamil Hombaç 84, 582 puanla sekizinci ve Adem Yurdakul 84, 196 puanla dokuzuncu sırada yer aldı.

Konu ile ilgili Çorum Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Adayların göreve başlatılmaları için yapılacak güvenlik soruşturmasının sonuçları beklenecektir. Yapılan soruşturma sonucunun müspet olması halinde adaylara bilahare bilgi verilecektir. Asıl başarı listesinde yer alan adaylar süresi içinde başvurmaz veya görevlerine başlamalarına engel bir durum tespit edilirse bu adayların yerine yedek başarı listesindeki adaylar sırasıyla çağırılacaktır. Adayların gerçeğe aykırı veya eksik beyanda bulunduğunun sonradan tespit edilmesi halinde, ataması yapılsa dahi bütün işlemleri iptal edilecektir. Aday bu konuda hiçbir hak iddia etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Ayrıca ilgililer hakkında Türk Ceza Kanunu’nun hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.” denildi

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:03
Güneş 07:32
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@