Belediye, Tarım Müdürlüğü hizmet binasını teslim etti

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ilimize kazandırmayı düşündükleri Kent Park’ın temeli olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü binasının tamamlandığını açıkladı.

Güncel 03.01.2014, 00:05 03.01.2014, 00:05
1170
Belediye, Tarım Müdürlüğü hizmet binasını teslim etti

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü yapımı tamamlanan binada bir toplantı düzenledi. Toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Turhan Candan, Alper Zahir, Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.
İlk dönem hizmetlerden birinin daha sonuna gelindiğini belirterek 2009 yılında seçim çalışmalarını yürütürken ortaya koydukları Kent Park Projesi nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne yeni bina yapılması karşılığında, belediyeye kamyon garajı ve sebze halindeki arsaların devri konusunda anlaştıklarını hatırlatan Başkan Külcü, 4 bin 760 metrekarelik kapalı alana sahip yeni binanın KDV dahil 3 milyon 603 bin TL’ye tamamlandığını bildirdi.
Çorum’a en büyük parkın 3.5 kat büyüklüğünde yapılacak olan “Kentpark” sözünün bulunduğunu hatırlatan Külcü, bu konuda Valilik, Tarım Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Belediye, Tarım İl Müdürlüğü ve Milli Emlak Müdürlüğü gibi kurumlarla çeşitli anlaşmaları kısa sürede yapmalarının büyük bir başarı olduğunu vurguladı.
Tarım Bakanlığı ve İl Müdürlüğü’nün Çorum için büyük resmi görerek fedakarlık yaptığını ve kendilerine teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Külcü, herkesin memnun olduğu bir zemin oluşturdukları için mutlu olduğunu, hatta müdürlük binasının projesini de bedelsiz olarak kendilerinin çizdiğini ve binanın önümüzdeki 20-30 yıllık sürede Çorumluya hizmet verecek bir yapıda tamamlandığını kaydetti.
Birkaç kurum arasında ortaya konan işbirliğinin başarılı şekilde hizmete dönmesinin Belediye’nin planlama ve yönetim kabiliyetinin, organizasyon yeteneğinin, taahhütlerini yerine getirme kabiliyetinin geliştiğinin göstergesi olduğunu, bu bina ile birlikte kuruma 100 araçlık otopark, 400 metrekarelik ambar, atölye, nizamiye binası, selektör evi, çevre düzenlemesi ve asfaltını da yaptıklarını açıkladı.
Binada 22’şer metrekarelik 68 ofis, 1 müdür, 5 şube müdürü, 5 müdür yardımcısı odası ile 163 kişilik konferans salonu bulunduğunu da anlatan Külcü, binanın resmi açılışının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesi yapacağı toplu açılış töreninde yapılacağını dile getirdi.
Kentpark’ın en önemli ayaklarından birini tamamladıktan sonra bitmek üzere olan Sebze Hali, Otogar, Buhara Kültür Merkezi, Mahalle Kültür Merkezleri, Nikâh Sarayı, Engelli Eğitim Merkezi için ayrı ayrı açılışlar da yapacaklarını dile getiren Külcü, görevde bulundukları 5 yıllık süre içerisinde her alanda geçmişle mukayese edilemeyecek ölçüde büyük başarılara imza attıklarını belirterek, en büyük başarıyı ise yönetim kabiliyetinde sağladıklarını söyledi.
Yönetim kabiliyetindeki bu büyük değişim ve dönüşüm nedeniyle aynı anda pek çok projeyi hayata geçirebilme gücüne eriştiklerini vurgulayan Başkan Külcü, bunları yaparken altyapı ve üstyapı hizmetlerini de aksatmadıklarını, tüm projelerde insana yatırımı esas aldıklarını ifade etti.
“Ölçemezseniz yönetemezsiniz” anlayışından hareketle göreve geldiklerinden beri sürekli anket çalışmaları yaptırdıklarını ve sürekli yatırım ve hizmetlerdeki memnuniyetin arttığını ifade eden Külcü, işine büyük özen gösteren Alka İnşaat yetkililerine de teşekkür etti.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve beraberindekiler daha sonra binayı gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Eflaz Ermiş ve yüklenici firma AL-KA İnşaat sahiplerinden İrfan Yaşar’dan bilgi aldı. (Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@