21 Şubat 2014 Cuma 01:04
Belediye kendine ait panoya “siyasi reklam” asamayacak
YSK, Karesi İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından gönderilen, ücretsiz olarak belediyeye tahsis edilmiş olan ve belediyenin icraatlarını anlatmak amacıyla kullandığı ilân ve reklam yerlerinin, belediye tarafından 28 Şubat’tan sonra da aynı şekilde kullanılıp kullanılmayacağını sordu.

Karesi İlçe Seçim Kurulu, ayrıca, siyasi ilân ve reklam yerleri kapsamında değerlendirilerek şirketçe kiraya verilmek istenen diğer yerler gibi siyasi partilere bedeli karşılığı tahsis edilip edilemeyeceğini de sordu. YSK, verdiği cevabi yazıda, belediyeye tahsisli ilân ve reklam yerlerinin siyasi reklam için kullanılamayacağına, bu yerlerin ücretsiz havuz oluşturulmak suretiyle seçime katılan siyasi partiler ile bağımsız adayların eşit olarak yararlandırılması gerektiğini bildirdi.

İlçe seçim kurulu tarafından yapılan tahsisten ayrı olarak şirketlerin, ilân ve reklam yerlerini siyasi partilere ve bağımsız adaylara kullandıramayacağına karar veren YSK, ilçe seçim kurulu tarafından ilân ve reklam yerlerinin isteyen siyasi partilere ve bağımsız adaylara tahsisinin yapılmasından sonra, adayların ayrıca, şirketten ilân ve reklam yerlerini kiralanamayacağına karar verdi. (Cihan)
Son Güncelleme: 21.02.2014 01:06